Softnews

Чи можна, як і для чого вимикати 4G+ на смартфоні

У мобільних мережах щороку з’являються нові технології, функції та удосконалення. Вони спрямовані на те, щоб покращити якість обслуговування абонентів або зробити використання ресурсів мережі більш ефективним. Але не всі нововведення радують користувачів. Крім того, щоб правильно розробити ще важливо грамотно включити новий функціонал. І якщо десь закралася помилка або є вузькі місця в мережі, то нововведення не покращує, а навпаки створює проблеми.


Іноді читачі нашого порталу в соцмережах запитують: як відключити 4G +?

З його появою вони відзначають зниження швидкостей і навіть недоступність інтернету взагалі. Хоча для більшості абонентів ця послуга навпаки значно покращує швидкості передачі даних. Це досягається завдяки об’єднанню можливостей мережі оператора в двох діапазонах, наприклад, 1800 і 2600 МГц. В цьому випадку смартфон приймає дані відразу з двох або більше вишок, що значно розширює доступний ресурс.

Нагадаємо читачам GSMinfo, що 4G + або як його ще називають 4.5G, вважається справжнім 4G. Повноцінне покоління 4G з’явилося з виходом, так званого 4G + або LTE Advanced, який часто подається як “розігнаний” інтернет. Але насправді, саме таку швидкість повинен показувати звичайний 4G стандарт.
 
4G: в даний час LTE знаходиться на підйомі, максимальна швидкість передачі даних з цією технологією становить 100 Мбіт / с.

Але якщо один з діапазонів перевантажений і у оператора не включене балансування трафіку, то швидкість може навпаки знизиться. Також проблеми можуть виникати, якщо рівень прийому в одному з діапазонів слабкий або на мережі некоректно налаштовані параметри об’єднання каналів. В будь-якому випадку, у абонентів перша думка – це відключити 4G +. Зробити це можна, але далеко не на всіх смартфонах.

Лише в деяких моделях Huawei і небагатьох інших виробників доступна функція відключення об’єднання каналів. Називається вона “агрегація частот“:

Цей пункт дозволяє виключити 4G +. Таке налаштування є в деяких моделях смартфонів Huawei

Але на більшості інших смартфонів такого пункту немає. З одного боку це добре, тому що абонент помилково не зможе вимкнути корисну технологію. Але для тих небагатьох “щасливчиків” для кого поява 4G + погіршує швидкості передачі даних залишається можливим лише вимкнути 4G, тобто підтримку LTE взагалі. Зробити це можна також через налаштування, вибравши пункт “Переважно 3G” або “Авто 2G / 3G” в залежності від прошивки або моделі:

Якщо з появою 4G + швидкість передачі даних впала дуже сильно, то можна вимкнути 4G на смартфоні взагалі поки оператор не вирішить проблему

Також, якщо ви помітили, що з появою “4G +” швидкість передачі даних впала, рекомендуємо звернутися в службу підтримки оператора. Можливо проблема дійсно є і її просто поки не помітили. А ваш сигнал прискорить її виявлення і вирішення.

Читайте GSMinfo в Google News

Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами коментування


Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Back to top button