Статті

Фахівці розповіли, для чого потрібно заряджати USB-флешки

Питання про те, чи потрібно заряджати флешку, виявляється не таким смішним і однозначним, як багато хто думає. На думку розробника накопичувачів, цей процес може продовжити термін служби пристрою і збільшити швидкість роботи.


Навіщо заряджати USB-флешку?

Тоді, як у більшості користувачів розмови про зарядку USB-накопичувача викликають тільки сміх, професіонали розбирають це питання з точки зору алгоритму роботи накопичувального пристрою. На думку фахівців в сфері розробки твердотільних накопичувачів, зарядка флешки є далеко не марним заняттям. Об’єм пристрою цей процес, звичайно, не збільшить, проте виконає іншу функцію – своєчасно позбавить від сміття і прискорить швидкодію USB-флешки.

Всі осередки даних накопичувачів об’єднані в сторінки, а сторінки – в блоки. В процесі перезапису файлів на флешці з’являються неактуальні сторінки, від яких необхідно позбавлятися. Однак зробити це не так просто – сторінку можна видалити тільки з цілим блоком, в якому вона знаходиться. А так як в блоці можуть зберігатися і актуальні сторінки, видалити весь блок не вийде – великий ризик втратити важливу ​​інформацію.

Вирішити цю проблему покликаний спеціальний функціонал флешки, що займається збором сміття. Він сортує актуальні та неактуальні сторінки по окремих блоках, щоб перші залишалися на накопичувачі, а другі можна було спокійно видалити.

Процес сортування займають більше часу, ніж зазвичай дається флешці для роботи. У більшості випадків користувачі прагнуть якомога швидше перенести файли з комп’ютера на комп’ютер, а потім моментально відключити накопичувач. Однак для самостійного обслуговування флешка вимагає більше часу, тому і виконати сортування вона не встигає. Через це старі USB-флешки починають примусово вимагати її відформатувати, а файли на накопичувачі можуть виявитися пошкодженими.

Якщо періодично залишати флешку на “зарядці” (підключати до мережі), процес сортування сміття пройде успішно.

Накопичувач встигне самостійно “перебрати” дані, усунути помилки і вирівняти зношення блоків. В результаті пристрій і прослужить довше, і швидкість передачі файлів збільшиться.

Фахівці радять якщо не підключати USB-флешку до зарядки, то хоча б залишати її в USB-роз’ємі ноутбука або персонального комп’ютера. Конкретний час для очищення від сміття і оптимізації невідомий, однак додаткові 15-20 хвилин не завадять. Важливо пам’ятати і те, що процес “зарядки” флешки працює не на всіх пристроях, оскільки алгоритм її роботи багато в чому залежить від виробника.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Новини по темі

Back to top button