Softnews

PDF файли: що це таке, як їх читати, відкривати і редагувати

Більшість стикається з PDF файлами. Ми часто зустрічаємо проблему, що користувачі не можуть відкрити ці файли на комп’ютері або смартфоні.


Portable Document Format – перекладається як портативний формат файлів.

Спочатку такий формат файлів був розроблений для доступу до поліграфічної продукції в електронному вигляді. Різні журнали, плакати, рекламні листівки і так далі.

Якщо говорити просто, то формат PDF це як паперовий лист A4 якої завгодно друкованої публікації, тільки в електронному вигляді.

Для читання даний формат файлу не дуже зручний через те, що збільшити текст і ілюстрації потрібно самому за допомогою жесту наближення (на смартфоні або планшеті). Шрифт і зображенні не підлаштовуються до екрану гаджета, як наприклад формат EPUB.

Однак, деяким людям цілком зручно використовувати для читання саме цей формат. Його зручно переглядати на комп’ютері, планшеті або смартфоні з великим екраном.

Наприклад, в форматі PDF є різні журнали або книги і підручники, які дуже зручно можна роздрукувати на принтері вдома або використовувати їх як електронні публікації, в яких можна підкреслювати текст і робити різні замітки. Це дуже зручно і просто, саме такий формат підходить для таких завдань.

Ось частина PDF файлу з підручника з англійської мови:

Ще в форматі PDF можна заповнювати різні електронні документи, наприклад договори, заяви і так далі. У них навіть можна поставити електронний підпис. Це ще одна корисна перевага формату.

Як читати, відкривати і редагувати PDF файли?

За допомогою спеціальних програм PDF файли можна читати і редагувати на різних електронних пристроях.

Тут на офіційному сайті, безкоштовно, можна завантажити одну з таких програм. Вона чудово підходить для перегляду і редагування PDF файлів, називається PDFelement.

Що може ця програма:

  1. Створювати і сканувати PDF-файли
  2. Редагувати документи в форматі PDF
  3. Конвертувати інші файли в PDF-файли
  4. Захищати PDF файли від чужого перегляду
  5. Ставити підписи

Є також додатки на Android і iOS

Програма працює дуже просто:

  1. Завантажуємо на комп’ютер, планшет або смартфон
  2. Далі викачуємо потрібний PDF-файл
  3. Відкриваємо програму PDFelement і прямо в ній ми зможемо побачити скачаний файл і використовувати його так, як нам потрібно

Сподіваємося, для вас буде корисно використання даної програми для читання і перегляду PDF-файлів. Спасибі за читання!

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button