Статті

Стало відомо, як мобільні мережі 5G можуть змінити ринок провідного інтернету

Мобільні мережі 5G зможуть зробити якісний стрибок не тільки в сфері мобільного інтернету для смартфонів, але і фіксованого домашнього інтернету. Технологія FWA (Fixed Wireless Access) – фіксований широкосмуговий доступ 5G в корені змінить принципи побудови дротових мереж доступу в інтернет.


Для організації домашнього інтернету в квартиру від точки колективного доступу (ТКД) – комутатора, встановленого в під’їзді або на горищі, провайдер прокладає мідний або оптоволоконний кабель. Самі комутатори в інших під’їздах і будинках за допомогою оптоволоконних ліній зв’язку з’єднуються з центром мережі, тобто центральним маршрутизатором. І ось саме цю ділянку від ТКД до центру мережі і планують замінити мобільні мережі п’ятого покоління.

Навіщо це потрібно

Комутатори в житлових будинках, як правило, об’єднуються в кільця. І якщо навантаження на якійсь ділянці цього кільця перевершує його можливості у оператора домашнього інтернету виникають складнощі з розширенням. Доводиться модернізувати безліч проміжних пристроїв і саму лінію зв’язку, що не тільки дорого, але і займає багато часу.

Зараз ТКД з’єднані з центром мережі за допомогою волоконно-оптичних ліній зв’язку (ВОЛЗ) по топології “кільце”

Крім того, кільцева топологія створює складності в підключенні нових будинків, якщо раптом такий будинок з’явиться в старому житловому районі.

Що пропонують мобільні мережі

Мобільні мережі 5G пропонують замінити волоконно-оптичні лінії зв’язку, що будуються по топології кільця, на бездротове з’єднання ТКД і центри мережі по топології “точка – мультиточка”. Це означає, що в центрі мережі на високій опорі буде встановлена ​​головна базова станція 5G, що передає сигнал через кілька антен на 360 градусів навколо себе.

На житлових будинках будуть стояти антени, підключені до ТКД, спрямовані чітко на цю центральну станцію. Залежно від потреби абонентів у цих житлових будинках в кожен конкретний момент часу будуть розподілятися ресурси в мережі 5G на радіо інтерфейсі між ТКД і центральною станцією.

ТКД в житлових будинках підключаються до центру мережі за допомогою стандарту 5G

Чому саме 5G

Стандарт 5G в цій ситуації потрібен з кількох причин. Головне – можливість працювати в широкій частотній смузі (навіть більше 1 ГГц), що дасть швидкість передачі даних в декілька Гбіт / сек до ТКД, що можна порівняти з ВОЛЗ. По друге – це затримки в доставці пакетів в районі декількох мс, як і в дротовому інтернеті.

Крім того, мережі 5G за допомогою технологій beamforming і Multi user-MIMO дозволяють дуже ефективно використовувати частотний ресурс і направляти випромінювання сигналу від центральної станції строго в місце встановлення обладнання на житлових будинках. Тому оператору не потрібно буде встановлювати безліч таких центральних станцій (як в мобільного зв’язку) по всьому місту.

Технології beamforming і MU-MIMO в 5G дозволяють створювати якісне покриття для віддалених абонентів і ефективно використовувати частотний ресурс

І ще одна перевага 5G – це здатність працювати в частотних діапазонах аж до 100 ГГц. З урахуванням того, що FWA передбачає встановлення зовнішніх спрямованих антен на житлових будинках в прямій видимості від центральної станції, високий частотний діапазон не стане проблемою в забезпеченні потрібного покриття на відстані навіть кілька кілометрів.

А як же смартфони?

Звичайно ж це буде мережа 5G не для смартфонів, а чисто технологічна мережа, хоча і побудована на стандарті для мобільного зв’язку. Звичайні мобільні абоненти не зможуть отримати обслуговування в мережі FWA, навіть якщо керувати такою мережею буде хтось із існуючих мобільних компаній. Тому взаємовпливу з діючими мобільними мережами у цій технології не буде.

Це далеке майбутнє?

І якщо ви думаєте, що це зовсім далеке майбутнє, то зовсім ні. З огляду на те, що управляють здебільшого провайдерами домашнього інтернету саме мобільні компанії, вони швидко зрозуміють переваги технології FWA. Устаткування поставлятимуть ті ж виробники базових станцій. Як завжди, залишається лише питання з виділенням частотного діапазону для мереж FWA і схвалення держави.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button