Softnews

Instagram і Facebook можуть стати платними

Всі ми знаємо, що Facebook – одна з найбільш нахабних соціальних мереж, що збирає найбільші обсяги даних зі смартфонів користувачів. Facebook, а також належні їй Instagram і WhatsApp, використовують ці відомості, щоб показувати людям релевантну рекламу, і заробляють продаючи їх іншим корпораціям. Але недавно Марку Цукербергу наставили палиці в колеса – Apple в останньому оновленні iOS 14.5 сильно обмежила можливості по збору даних без відома користувачів.

Тепер додаткам для збору будь-якої інформації з iPhone потрібно запитувати у його власника окремий дозвіл. І останній вільний обмежити все стеження, просто не давши добро на відповідний запит. Сам софт при цьому продовжує функціонувати, якщо доступ до даних не потрібен для виконання його базових функцій.

Хочеш – не хочеш, а нову політику Apple дотримуватися Facebook доведеться, якщо компанія бажає поширювати свої програми через AppStore. Але і втрачати доходи в особі власників iPhone і iPad соціальна мережа не має наміру.

Тому Facebook намагається виплутатися із ситуації оригінальним способом – через звернення до користувачів з проханням дати дозвіл на збір їх даних:

«Ця версія iOS вимагає, щоб ми запитували дозвіл на відстеження деяких даних з цього пристрою, щоб поліпшити для вас рекламу. Ми використовуємо інформацію по ваших діях, отриману з інших додатків і сайтів, щоб показувати вам більш персоналізовану рекламу, допомагати зберігати Facebook і Instagram безкоштовними і підтримувати компанії, які покладаються на рекламу для збільшення охоплення клієнтів »

Виглядає воно і як прохання, і як погроза одночасно. Будьте такі ласкаві, включіть стеження, адже ми збираємо особисті дані для вашого блага, а зовсім не тому, що заробляємо на цьому гроші. Але куди цікавіше рядки про «зберегти безкоштовними». Ймовірно, компанія серйозно розглядає можливість переведення своїх проектів на платну основу, якщо вони перестануть приносити достатньо грошей в такому вигляді, в якому існують зараз.   


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button