Статті

Експерти розповіли, в чому ж основна відмінність між мережами 5G і 4G

Розвиток технологій не стоїть на місці, в тому числі в індустрії мобільного зв’язку. В даний час готуються до впровадження мережі 5G. У них є ряд відмінностей від існуючих 4G.


Швидкість сигналу і покриття

Швидкість – це головна риса нової технології 5G, саме її мають на увазі, коли говорять про переваги. Вона готова дати швидкість в 100 разів вище діючої в даний час. Якщо максимальний показник у 4G становить 1Гбіт / сек, а насправді доступна цифра не перевищує 35 Мбіт / сек, то у нових мереж вона доходить до 20 Гбіт / сек.

Якими б не були розвинені технології мобільного зв’язку, залишається проблема її доступності у віддалених регіонах. Жителям деяких сіл і до цього дня недоступний бездротовий зв’язок, що значно ускладнює передачу оперативної інформації.

5G надасть найбільш широкі смуги доступу і, отже, збільшить покриття.

Це звичайно відбудеться не за один рік, як і технологія 4G, яка отримала масову доступність за останні 10 років. Новим стандартам потрібен час на повсюдне розширення.

Затримка і пропускна здатність

З цими показниками рідко безпосередньо стикається кінцевий користувач мобільного зв’язку, проте вони визначають її якість. Затримка – це проміжок часу для передачі пакета даних з однієї точки в іншу. Показник на діючих мережах 4G становить 50 мс., На нових же він буде знижений до мінімуму і складе всього 1 мілісекунду.

Це значення в особливій мірі визначає швидкість роботи маси додатків, які залежать від обміну даними.

Завдяки розвиненому діапазону частот мережі 5G володітимуть більшою пропускною спроможністю. Цей показник вищий за рахунок певного спектру частот, що використовуються новою технологією. Кожен з них буде призначений для різних додатків, послуг і користувачів, що поліпшить якість зв’язку.

Додаткові покращення зв’язку 5G

Але для звичайного користувача 5G це не просто терміни, а перш за все новий рівень швидкості інтернету. Те, що сьогодні здається технічно неможливим, буде доступно в кожному офісі та будинку.

З’явиться можливість підключення більшої кількості пристроїв до одного маршрутизатора.

Відкриються перспективи впровадження технологій безпілотних автомобілів і таксі в повсякденне життя. Більш велика площа покриття дасть доступ до знань кожному жителю планети.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Back to top button