Статті

Як правильно знімати відео на смартфон

Сьогодні у кожного в кишені є потужна відеокамера, якість якої років 10-15 назад було доступно лише власникам професійних пристроїв з цієї категорії. Ми говоримо про смартфон. Але, як і з будь-якою технікою, з камерою гаджета потрібно вміти правильно обходитись. Недостатньо мати просто «мегапікселів побільше». Важливо знати, як ці «мегапікселі» застосувати. І сьогодні ми розповімо вам, як поліпшити якість ваших відеозаписів, зроблених на камеру смартфона.

Знімайте вертикальне відео

Ніщо не псує відмінні кадри так, як наявність двох чорних вертикальних смуг по обидва боки відео. Щоб уникнути цієї помилки, обов’язково використовуйте альбомну орієнтацію під час запису. Мало того, що такий підхід робить ваше відео більш естетичним в цілому, він також зробить його більш приємним для перегляду на екрані планшета або телевізорі. Крім того, ви будете захоплювати більше об’єктів у кадр. І тут ми переходимо до наступного пункту.

Правильно виберіть кадр

Тепер потрібно подумати про компонування кадру. Найважливіший об’єкт повинен знаходитися в його центрі. Інакше увагу глядача буде розсіюватися. До того ж слідкуйте за тим, щоб з боків не було нічого, що відволікало б від основної сцени. Природно, якщо це не є вашою авторської задумкою. Наприклад, якщо ви розповідаєте про пам’ятник, його повинно бути добре видно на вашому тлі.

Також не зловживайте з зумом. Більшість смартфонів, на жаль, оснащені цифровими версіями зуму, які є всього лише програмними трюками, які зроблять ваш об’єкт ближчим, але це вплине на якість картинки. Краще особисто наблизитися до об’єкту і зберегти якість, ніж масштабувати зображення програмними засобами.

Спалах – це не завжди добре

Смартфони, як ви знаєте, оснащені світлодіодними спалахами, які занадто яскраві і можуть легко спотворити колірну температуру відео. Якщо ви хочете зробити запис в темний час доби, то вам доведеться знайти додаткове джерело світла. Спробуйте висвітлити сцену звичайними лампами або світильниками. Зрештою, в деяких випадках підійде навіть свічка. Ну а якщо всього цього немає, то подумайте, чи потрібно вам просто «чорне» відео, на якому нічого не розібрати? Чи не краще проявити фантазію і творчий підхід?

Прискорена зйомка – ваш друг і ворог

Прискорена зйомка (або як її ще називають таймлапс) – це кінематографічний метод, при якому частота кадрів зовсім не така, яка при звичайній запису відео. Створення таких відеозаписів дозволить вам отримати відмінні ефекти при, наприклад, прискореному переміщенні натовпу або зміні дня і ночі. Тільки врахуйте, що такі види файлів займають дуже багато місця і не завжди доречні. Наприклад, якщо в кадрі мало рухаються, то підсумкове відео буде за більшою мірою статичним і малоцікавим. Щось схоже можна сказати і про сповільнену зйомку (слоу-мо). Намагайтеся знімати в даному режимі лише ті моменти, які в уповільненому режимі будуть виглядати найбільш ефектно.

Програми для роботи з відео

Навіть якщо ви знімаєте, що називається, «для себе», це не скасовує того факту, що ваші відеозаписи не потребують додаткової обробки. Для того, щоб зробити невеликий монтаж, корекцію або додати фільтрів, вам підійдуть прості програми, які легко зможе освоїти навіть новачок. Їх дуже багато в Google Play, тому орієнтуйтеся по відгуках.

Також непоганим варіантом буде перетворення ваших відео в GIF-анімації. Це дозволить вам легко ділитися ними з друзями в соціальних мережах або месенджерах. До того ж, гіфки займають зовсім небагато місця в пам’яті пристрою. Для початківця відмінно підійде добре зарекомендувавший себе додаток Giphy. Він зможе не тільки допомогти вам створити гіфки, а й має синхронізацію з Google Фото, що дуже зручно.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button