Які форми лохотрона поширені в інтернеті: як уберегтись від впливу шахраїв

Зараз на головній

Зловмисників в інтернеті дуже багато, вони полюють за вашими грошима та особистими даними. Щоб уберегти вас від цих неприємностей, ми підготували список сучасних схем шахраїв і порад, як не попастися на їх прийоми.


Найпопулярніші схеми шахраїв:

Лист з банку

Часто користувачі отримують лист з банківських установ про те, що на їх ім’я взяли кредит і його термін закінчується вже через кілька днів. В даних повідомленнях, найімовірніше, буде прикріплене посилання на перехід у ваш особистий кабінет цього банку, але воно не справжнє. Таким чином шахраї заражають ваш ПК вірусами або встановлюють трекер клавіатури, за допомогою яких можуть бачити всі ваші паролі до банківських рахунків.

Що робити? Ніколи не переходьте за підозрілими посиланнями не відповідайте на листи від невідомих відправників.

Пожертвування

Шахраї можуть представитися батьками хворих дітей або бідними хворих пенсіонерів, взявши чужі фото з інтернету. Вони пишуть зворушливу історію і залишають реквізити для переказу грошей, а коли набирається велика сума, зникають.

Що робити? Щоб перевірити достовірність даної історії, можете попросити виписки з лікарні або особисто при зустрічі переконатися, в існуванні проблеми, яку треба вирішувати. Також краще робити пожертвування через перевірені фонди.

Віддають задарма

З популярністю спільнот з приватними оголошеннями в інтернеті з’явилося багато шахраїв, які нібито готові віддати задарма дорогі телефони, ноутбуки та інші дорогі речі. В якості гарантії вони можуть навіть вислати фото з паспортом. Вони лише просять перерахувати гроші за доставку. Звичайно, після отримання грошей вони пропадають.

Що робити? Ігноруйте такі оголошення. А якщо вже потрапили в цю ситуацію, не намагайтеся розмовляти з шахраєм, звертайтеся в поліцію.

Хибна лотерея

Ви заходите на сайт, і спливає банер, що ви 1 000 000 відвідувач і виграли великі гроші. Ви, зрадівши, переходите за посиланням, а там просять якийсь внесок. Нібито це податок на виграну суму, яку ви повинні сплатити до отримання виграшу. Інші аферисти просять заповнити анкету з паспортними даними або номером телефону. Не ведіться на це!

Що робити? Пам’ятайте, що в інтернеті ніхто і ніколи вам не зробить таких подарунків. Ви ж знаєте, де знаходиться «безкоштовний сир»?

СМС по оголошенню

Зловмисники теж заходять на такі сайти, як OLX. Вони відправляють смс з приводу вашого оголошення з посиланням, після переходу на яке ви можете схопити вірус, гроші з вашого телефону автоматично спишуться або ж станеться витік вашого пароля від акаунта того ж OLX.

Що робити? Все просто – не переходьте на невідомі посилання.

Тестове завдання

В цю пастку потрапляють 89% фрілансерів без досвіду і портфоліо. У чому суть даної схеми? Розміщується завдання з гарною заробітною платою. Виконавців, які відгукнулися, просять виконати тестове завдання. Коли фрілансер відправляє роботу на тестове завдання, йому відмовляють і нічого не платять. Це схема часто зустрічається в соцмережах, на біржах фрілансу і сайтах оголошень.

Що робити? Радимо брати 50% передоплати або виконувати легке тестове завдання, яке можна зробити за 10 хвилин.

Прохання про допомогу

Ви отримуєте повідомлення від хорошого знайомого з проханням про допомогу йому або його близькому родичу. Найчастіше, цьому псевдознайомому потрібно терміново зібрати певну суму грошей. Не відправляйте гроші відразу! Буває таке, що ви переводите гроші, а потім виявляється, що реальний товариш нічого ні в кого не просив, а його сторінку зламали.

Що робити? Переконайтеся, що це точно ваш друг або знайомий. Зв’яжіться з ним будь-яким іншим чином: зателефонуйте, напишіть в месенджер, вийдіть на відеозв’язок. Тільки після цього можете поспішати на допомогу і пересилати гроші.

Шахраї щодня придумують щось нове. Будьте уважні! Перевіряйте інформацію, аналізуйте і не ведіться на різні форми лохотронів.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,725Фанитак
500Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей