Чи варто передзвонювати на невідомі номери: які можуть бути наслідки?

Зараз на головній

Розповідаємо, чи можна передзвонювати на незнайомі номери, і чим це може обернутися для звичайної людини.


Одна з популярних шахрайських схем полягає в тому, що зловмисники змушують жертву передзвонити на їх номер. Роблять вони це різними способами: здійснюють короткий дзвінок і скидають виклик, спонукають передзвонити погрозами та образами, або просто мовчать в трубку, викликаючи інтерес або здивування.

Чому краще не передзвонювати?

Дзвінок від невідомого абонента багатьох спонукає передзвонити на цей номер – раптом, дзвонили з банку або з робочого питання. Якщо шахраї застосовують образи і погрози, а потім кладуть трубку, деяким людям хочеться відновити справедливість і відповісти кривдникам.

Однак у всіх перерахованих ситуаціях результат один – абонент зателефонує на платний номер зловмисників. Платний номер – це номер, який зазвичай оформлюють компанії, які хочуть отримувати відсоток з дзвінків на їх лінію. У випадку з платним номером дзвінки здійснюються за підвищеним тарифом, тому ошуканий користувач втратить набагато більше грошей, ніж при звичайному дзвінку іншому абоненту.

Зателефонувавши на незнайомий номер, користувач не тільки втратить гроші на рахунку мобільного телефону, але і залишить зловмисників безкарними. Оскільки жертва самостійно передзвонила на їх номер, її заяву, наприклад, в поліцію або до мобільного оператора, навряд чи розглянуть – дзвінок на платний номер був здійснений добровільно. Тому передзвонювати на незнайомий номер вкрай не рекомендується. Якщо ж дзвінок все-таки був здійснений з якої-небудь причини, час розмови необхідно максимально скоротити – чим довше він триває, тим більше грошей спишеться з рахунку мобільного телефону.

Що робити, якщо подзвонив незнайомий номер?

Якщо на екрані відображається пропущений дзвінок з незнайомого номера, з’ясувати, хто і навіщо дзвонив, можна альтернативними способами. Замість того, щоб самостійно передзвонювати, ризикуючи нарватися на шахраїв, досить скористатися послугами спеціалізованих сайтів. На них реальні користувачі залишають свої відгуки і скарги про номери, які займаються спамом або шахрайськими схемами. Якщо номер належить зловмисникам, на нього з великою ймовірністю вже залишали негативні відгуки інші жертви.

Якщо скарг на номер немає, розслаблятися рано. Номер просто міг не встигнути засвітитися, або шахраї використовують віртуальні дзвінки або підміну номера – так вони можуть змінювати сотні номерів за короткий термін.

Також можна скористатися мобільними додатками-визначниками, які діють за тим самим принципом – відображають всі негативні відгуки про абонента.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,969Фанитак
508Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей