Ключі за 70 гривень для Windows 10 на OLX: пастка чи реальна економія?

Треба прочитати

22,086Фанитак
497Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Ліцензійна версія Windows 10 Home сьогодні коштує 199 доларів, а це, на хвилиночку, майже 6 тисяч гривень за нинішнім курсом. Сказати, що для середньостатистичного українця це дорого – не сказати нічого. Серед альтернативних варіантів: піратство або ключі для Windows 10, які можна за копійки купити на «OLX». Якщо з піратськими версіями все зрозуміло, то як щодо дешевих ключів? Пастка чи реальна економія?


Звідки беруться дешеві ключі

На OLX сьогодні можна легко знайти десятки, якщо не сотні, пропозицій придбати ключі від Windows 10.Ціни плавають від 70 до 250 гривень в залежності від версії ОС. Варто відразу сказати, що ці ключі справжні. Встановивши їх, ви отримаєте цілком робочу, ліцензійну версію операційної системи.

Windows 10

Де ж тут пастка, і чому так дешево? Все просто – продавцям ці ключі дістаються практично безкоштовно. У переважній більшості випадків це так звані OEM-ключі (Original Equipment Manufacturer), тобто, призначені для компаній, що займаються складанням готових комп’ютерів і установкою на них операційних систем. Такі ключі Microsoft продає великим оптом і дуже-дуже дешево.

Такі ключі закуповуються сотнями тисяч, частина з яких з різних причин йде наліво. Деякі комп’ютери повертають назад, деякі ключі підрізають працівники компаній, а десь продаж і зовсім поставлено ​​на потік. Загалом підприємливі співробітники збирають «безгоспні» ключі, а потім пачками продають їх на Ebay і інших платформах, де їх і перекуповують підприємливі дільці з OLX. Є й інші способи отримання OEM-ключів, але суть буде схожою.

Чи варто купувати такий ключ?

Активувавши Windows 10 купленим ключем, ви отримаєте ліцензійну версію операційної системи. Активація не злетить, а оновлення будуть викачуватися і встановлюватися без будь-яких проблем. Для домашнього комп’ютера це цілком непоганий варіант обзавестися нормальною Windows 10 задешево замість того, щоб возитися з піраткою.

Якщо не хочете шерстити торрент-трекери в пошуках нормальної роздачі без майнерів і кастомних тем від школярів, шукати робочий активатор, який потім буде ще й злітати після кожного великого оновлення, краще один раз заплатити невелику суму і назавжди позбавити себе від головного болю.

Звичайно, є у купленого ключа і негативна сторона. Він буквально одноразовий. Тобто, активувати Windows ви зможете тільки на одному комп’ютері. Після активації перенести його на іншу машину просто не вийде.

В плані закону такий спосіб не спрацює. Незважаючи на те, що Windows 10 у вас активована офіційно, по суті своїй вона є “піраткою”, так як жодних документів на неї у вас немає.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Останні новини

Названа причина різкого подорожчання інтернету в Україні

Інтернет в нашій країні може різко подорожчати, прогнозує Олександр Федієнко, глава комітету цифрової і смарт-інфраструктури Верховної Ради України. Якою...

Більше схожих статей