Статті

Як збільшити обсяг оперативної пам’яті на Android?

Обговорення
Android оперативна пам'ять

Якщо у вас стареньке Android пристрій, то можливо ви відчували проблему нестачі оперативної пам’яті. Додатки або зависали, або просто вилітали без попередження.


У більшості випадків це говорить про те, що оперативної пам’яті в пристрої недостатньо для коректної роботи. А що якщо можна було б збільшити оперативну пам’ять?

Зрозуміло, що фізично, пам’ять в пристрій додати не вийде, так як це не ПК або ноутбук. (Хоч це і можливо, якщо ви “технар”). Але можна зробити видимість оперативної пам’яті. Зараз покажеом як.

Всім відомо, що в Windows на жорсткому диску є “Файл підкачки”. Це такий файл, куди записуються дані, що не помістилися в планки оперативної пам’яті комп’ютера.

Файл підкачки

Так ось, в сімействі Linux (а значить Android) є подобний файл підкачки, який називається розділом SWAP.

Залежно від телефону, цей розділ є за замовчуванням, на деяких його потрібно активізувати. Як це зробити? Залежить від багатьох чинників. Але в самому частому випадку це буде активація через додаток, який вимагатиме ROOT права , а в деяких випадках busybox і модифіковане ядро .

Насправді тема дуже і дуже специфічна. Так як система файлу підкачки в Android не надто популяризована, і не факт що вона буде працювати стабільно.

Якщо вам дійсно не вистачає оперативної пам’яті. Якщо ви страждаєте частими вильотами з додатків. Якщо ви хочете працювати з великою кількість додатків. Тоді спробуйте скористатися цим методом. 

Swapper

Перед установкою цього додатку у вас повинні бути ROOT права.

Додаток Swapper можна знайти в Play маркеті.

Swapper

Swapper в Google Play

Коли ви встановите його, дайте дозволи суперкористувача.

Swapper

Як ви бачите, налаштувань не дуже багато. Ви просто вибираєте розмір SWAP області і тиснете “СТВОРИТИ СВОП”.

Але, в безкоштовній версії ви не зможете додати більше 512 мб пам’яті і перемикатися на зовнішню пам’ять.

Врахуйте, що на вашому носії пам’яті буде зменшено її кількість на стільки, на скільки ви позичили пам’яті для SWAP. Тобто взяли 512 мб, то на вашому “диску” буде на 512 мб менше.

Swapper

Також оперативної пам’яті більше у вас не стане, так як це емуляція оперативної пам’яті. Також слід готуватися, що деякі програми будуть працювати повільніше, так як “справжня” оперативна пам’ять працює швидше за SWAP.

Через термінал можна перевірити, по цифрам SWAP розділ дійсно з’являється.

swap

Але на практиці судити можна тільки на особистому досвіді.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Чи можуть посадити за піратську Windows 10?

В минуле

Xiaomi Mi 10T Lite vs POCO X3 NFC: обираємо кращий бюджетник

В майбутнє

Також буде цікаво