Як зробити Android та iPhone швидшим: проводимо “генеральне прибирання” в смартфоні

Зараз на головній

Ніщо так не засмучує, як нестача пам’яті в телефоні. Розкриваємо секрети прискорення роботи пристрою.


1. Перезавантажте пристрій

Найпростіший (але дуже дієвий) спосіб позбавити смартфон від непотрібного сміття. Перезапуск операційної системи дозволить видалити тимчасові файли, що навантажують пристрій. Крім того, телефон при перезавантаженні може самостійно включити режим налагодження – тоді він ще й виправить помилки, що викликають уповільнення роботи.

2. Видаліть непотрібні додатки

Користувачі часто зберігають у пам’яті смартфонів непотрібні їм додатки. Перевірте список встановлених програм – напевно є ті, якими ви більше не користуєтеся. При необхідності ви завжди зможете заново завантажити їх з магазину.

Деякі розробники спеціально створюють спрощені варіанти додатків. Вони не так вимогливі до ресурсів і тому не будуть сильно навантажувати телефон.

3. Позбавтеся від системного кешу

Файли швидкого доступу можуть роками збиратися в пам’яті пристрою, знижуючи швидкість його роботи. Користувачам Android-смартфонів рекомендується регулярно проводити очищення. Для цього скористайтеся офіційним додатком Google Files. Для iOS такого зручного додатки, на жаль, немає. Найпростіший варіант – це видалити додатки, які займають більш за все місця, а потім встановити їх заново. Це дозволить очистити телефон від кешу, що скупчився в цих додатках.

Віджети

4. Оптимізувати віджети та анімації

Додаткове навантаження на пам’ять телефону можуть забезпечувати не тільки додатки, але і базові елементи інтерфейсу. Відключити анімації і інші прикраси можна як в iOS, так і на Android. На iPhone заповітний перемикач ховається в панелі «Універсального доступу».

Телефони з операційною системою від Google влаштовані трохи складніше. Оптимізувати роботу анімацій можна за допомогою панелі розробника. Цей розділ знаходиться у вкладці «Система».

5. Перенесіть дані на карту пам’яті або в хмару

Смартфони на Android мають можливість довантажувати додатки з підключених до них карт пам’яті. При цьому створювані програмами файли не будуть забивати пам’ять, яка потрібна для роботи операційної системи. Перенесення даних можна здійснити в розділі «Додатки» у «Налаштуваннях».

Для iPhone, як відомо, карт пам’яті не існує, проте можна скористатися хмарними сховищами: iCloud, або, наприклад, МегаДиском, який дає всім користувачам безкоштовні 100 гігабайт на 12 місяців з моменту реєстрації.

Кілька нескладних правил допоможуть вам оптимізувати роботу телефону і покращити досвід його використання. Сьогодні ми проводимо в смартфоні дуже багато часу – і прибирання в ньому не менш важливе, ніж у житловому помешканні.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,727Фанитак
500Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей