Статті

Що робити, якщо на телефоні з’являється літера “Е” і перестає працювати інтернет

Незважаючи на те, що високошвидкісний мобільний інтернет доступний в більшості регіонів країни, багато користувачів стикаються з раптовою появою літери “E” на екрані мобільного телефону. Швидкість інтернету знижується настільки, що навіть вкладки в браузері можуть завантажуватися кілька хвилин.

Розповідаємо, чому з’являється літера “E” на телефоні, що вона означає і як це виправити.

Що означає літера “E” в статус-барі смартфона?

Буква “E”, яка з’являється у верхньому рядку стану екрані телефону, означає, що пристрій в даний момент використовує стандарт мобільного інтернету під назвою EDGE. Швидкість інтернету при цьому в рази знижується і максимально може досягати всього 150-200 Кбіт / с. Цього може насилу вистачити на відправку і прочитання повідомлень в месенджерах, однак для перегляду роликів, прослуховування аудіо і веб-серфінгу такої низької швидкості буде недостатньо.

Літера “E” в більшості випадків виникає в певних районах, де інші технології мобільного зв’язку працюють погано. Ще це буває:

  • У малонаселених районах країни через рідко встановлені мобільні вежі. При нестачі обладнання з’являються проблеми з покриттям.
  • У підвальних приміщеннях, на підземних парковках і цокольних поверхах.
  • У районах міста з великою кількістю висотних будівель, фізичних перешкод (наприклад, стін), а також інших користувачів з мобільними телефонами.

З відсутністю поблизу мобільних веж, перешкод або висотних будівель боротися неможливо. Але якщо причин для поганого інтернет-з’єднання немає, а на екрані все одно горить літера “E”, є кілька способів виправити цю ситуацію.


Що робити, якщо на екрані телефону з’явилася літера “E”?

Найефективніший спосіб позбутися від букви “E” на екрані смартфона полягає в примусовому перемиканні типу мережі. Для цього користувачеві необхідно:

  • Відкрити параметри телефону.
  • Вибрати розділ “SIM-карти і мобільні дані”. Назва розділу може відрізнятися в залежності від моделі телефону, але в ньому повинні знаходитися налаштування мобільного доступу і SIM-карт.
  • Вибрати потрібну SIM-карту (якщо їх дві).
  • У пункті “Бажаний тип мережі” або “Тип мережі” вибрати пункт “Тільки 3G”. Після цього значок “E” може (але не повинен!) зникнути, а на його місці з’явиться значок 3G.

Якщо значок “E” все ще горить, необхідно зробити перезавантаження мобільного інтернету. Для цього рекомендується включити режим польоту, а через хвилину вимкнути його. Якщо і це не допомогло, залишається звернутися до мобільного оператора або в сервісний центр. Можливо, проблема полягає в несправної SIM-карти або в поломці самого телефону.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button