Hardnews

Через нову криптовалюту скоро подорожчають SSD і HDD-диски

Якщо ви хоча б трохи в темі комп’ютерного заліза – то в курсі, як сильно виросли (і продовжують рости) ціни на відеокарти через майнінг криптовалюти.

Ось статистика: до 2016, поки Bitcoin був нікому не потрібний і коштував кілька сотень доларів, топові відеокарти від NVIDIA продавалися за 600-800 $, і завжди були в наявності. А ось з 2017 пішов різкий ріст крипти, ціни на картки злетіли мінімум в три рази, і в продажу зараз їх не знайти – майнери змітають з полиць буквально все. Для порівняння, GTX 1080 коштувала в Україні від 25 тисяч гривень, а аналогічна модель нового покоління RTX 3080 продається в середньому за 100 000.

І ось тепер в такій ситуації можуть виявитися і жорсткі диски. Причина – нова криптовалюта Chia Coin, створена засновником всіма улюбленої програми BitTorrent.

Chia Coin

На відміну від решти криптовалют, які видобуваються в основному на GPU ( тобто відеокартами), Chia Coin буде «вирощуватися» на жорстких дисках. Чим швидше виконується читання-запис, і чим більший об’єм диска – тим більше монеток можна отримати. Тому під приціл потрапляють в першу чергу SSD великої місткості. Але ж ми пам’ятаємо, що в майнерский бум з полиць змітали не тільки топові відеокарти, але і бюджетні моделі, а при відсутності останніх розкуповували навіть ігрові ноутбуки. Тому при дефіциті відповідних SSD в хід підуть і HDD: добувати Chia Coin вони теж можуть, просто не так швидко.

Сама криптовалюта поки що навіть не з’явилася в обмінниках, і ціни у неї на даний момент теж не існує. Невідомо, наскільки популярною стане Chia Coin, але ціни на жорсткі диски вже полетіли вгору. Правда, поки що тільки в Китаї. За даними Jiahe Jinwei (одного з найбільших китайських виробників чіпів пам’яті) – у них вже розкуплені майже всі запаси SSD ємністю 1-2 ТБ. А середня ціна на HDD в Гонконзі різко зросла: з 26 $ до 76 $.

І це ще до старту торгівлі Chia Coin – просто хтось закуповується на майбутнє! А оскільки саме в Китаї і зосереджений величезний крипторинок, і виробляються жорсткі диски теж саме там – у разі подальшого зростання популярності Chia Coin, подорожчання, швидше за все, докотиться і до нас.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button