Softnews

Що робити, якщо ви втратили смартфон з додатками банків?

В першу чергу необхідно оперативно зв’язатися з усіма банками і повідомити про втрату мобільного пристрою. Можливо, буде потрібно не тільки блокування ДБО, а й блокування карт і відкликання токенів Apple Pay / Google Pay. Також якомога швидше потрібно змінити паролі у всіх поштових системах і інших критичних сервісах і відв’язати мобільний пристрій від акаунтів.

Якщо підключено відстеження/контроль апарату (або на рівні операційної системи, або на рівні антивірусного рішення), необхідно спробувати відстежити апарат і передати інформацію правоохоронним органам (якщо було звернення). Також не буде зайвим видалити всю особисту інформацію з пристрою.

Отримавши смартфон з встановленими додатками банків, шахраї можуть дуже швидко зняти гроші з ваших рахунків. Тому бажано встановлювати пароль на смартфон або відбиток пальця. Це може дати невелику затримку для злочинців при отриманні доступу до смартфону і інформації в ньому, проте повністю не захистить. Тому якщо смартфон загублений, потрібно відразу заблокувати сім-карту і банківські картки. Про крадіжку телефону потрібно повідомити в банк якомога швидше, щоб організація змогла запобігти виведенню коштів з карти за допомогою мобільного додатку.

Але якщо в телефоні є фото паспорта, шахраї можуть на ваші дані взяти кредити. Тому краще не зберігати такі дані в пам’яті смартфона


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button