Hardnews

Якими характеристиками має володіти ідеальний ноутбук для домашнього використання

Вибір ноутбука в 2021 році – складна справа. Причина – в цінах. Якщо кілька років назад можна було спокійно взяти хороший «ноут» за 10 тисяч гривень, то зараз вже потрібно дивитися в бік від 20 тисяч грн.

Отже, зараз розповімо, що має бути в ноутбуці для домашнього вжитку, а також дамо на вибір дві моделі.

Процесор

AMD Ryzen 3/5 або Intel Core i3 / i5. Не варто дивитися на Celeron або Ryzen 3. Все що нижче вищевказаних – на сучасній Windows 10 буде пригальмовувати навіть браузер. Ноутбуки на слабких процесорах, особисто ми вважаємо створені виключно для поїздок – щоб не шкода було, в разі чого його пошкодити.

Оперативна пам’ять

DDR4 не менше 8 гігабайт. 4 гігабайти вже «не те пальто», для Windows чим більше пам’яті, тим краще. Вона з’їсть все. Звичайно, ідеальний варіант з 16 гігабайтами, але в таких моделях йде вже процесор дорожче (Ryzen 5, Core i3).

Накопичувач

SSD обов’язковий. Бажано, щоб в ноутбуці була можливість установки ще й класичного жорсткого диска, але це не зовсім обов’язково – можна підключати USB зовнішній диск.

Всі інші параметри, як правило, вже вторинні і будуть відповідати вищевказаній конфігурації.

Що ж вибрати?

Якщо грошей в обріз, то рекомендуємо Ноутбук Lenovo Ideapad L340-15.

Вартість цілком собі демократична (варіант з 8 гігабайтами, буде трохи дорожче, процесор і пам’ять можна вибрати).

Екран великий – 15.6 дюйма, є SSD диск, на борту – Windows 10. Ноутбук готовий до роботи відразу ж після придбання. На вибір процесор: AMD Ryzen 3 / AMD Ryzen 5 / Intel Core i5 і пам’яті від 4х до 16 гігабайт. Краще брати з 8 гігабайтами (ціна буде близько 25 тисяч на момент написання публікації).

У ігри на ньому не пограти, але всі звичайні завдання – інтернет, месенджери, робота з документами та перегляд фільмів він буде тягнути на відмінно.

Lenovo IdeaPad 5 15

Якщо грошей трохи більше, то рекомендуємо придивитися до моделі Lenovo IdeaPad 5 15 . Притому, можна вибрати потрібну нам конфігурацію.

Лінійка IdeaPad 5 комплектується процесорами AMD Ryzen 3 / AMD Ryzen 5 / AMD Ryzen 7 / Intel Core i3 / Intel Core i5 / Intel Core i7 – кінцева вартість буде залежати від процесора і оперативної пам’яті (8 або 16), а також від об’єму SSD накопичувача.

Також IdeaPad 15 може поставлятися з хорошою відеокартою, тільки ось це відіб’ється на ціні в більшу сторону. Якщо ви не граєте в ігри, то потужна відеокарта вам просто не потрібна.

Ми досить давно користуємося ноутбуками Lenovo і ніяких претензій до них немає – корпус міцний, багато років використовували цю техніку в поїздках. Ніяких проблем з ним не було.

Обидва вищевказаних ноутбука мають відмінні відгуки практично в усіх напрямках. Користувачі високо оцінили їх продуктивність, а також час автономної роботи від акумулятора.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button