Статті

Windows 10 зазнає суттєвих змін вже найближчим часом

Наступні два великих функціональних оновлення для Windows 10 з кодовими іменами 19H2 і 20H1 відображають недавнє рішення Microsoft розділити основні випуски своєї ОС на дві частини: повноцінне оновлення з новими функціями і другорядне. На початку літа вже було розгорнуто велике оновлення 19H1, офіційно відоме як May 2019 Update, тому тепер ми чекаємо відносно невеликого випуску 19H2, після чого вже в 2020 році – наступного основного оновлення 20H1.

Як повідомляється, в 19H2 розробники зосередяться на підвищенні якості, а ось вже 20H1 запропонує більш істотні поліпшення. Якщо Microsoft буде дотримуватися звичайного графіка, то 20H1 вийде в березні-квітні 2020 року. Проміжні збірки будуть давати додаткові уявлення про нововведення, але вже зараз можна говорити про деякі з них.

Нові функції для Windows 10 19H 2

Microsoft в 19H2 націлена в першу чергу на підприємства, які активно переходять з Windows 7 на актуальну версію ОС. Цікаві дві потенційні можливості з останніх збірок, які виявляться корисними і звичайним користувачам.

 

По-перше, це зміна, яке дозволить стороннім цифровим помічникам активуватися голосовими командами поверх екрану блокування. Раніше голосове управління Windows 10 було вотчиною Cortana. Але з інтеграцією Amazon Alexa в Windows в якості вміння Cortana користувачі зможуть задіяти ПК у вигляді повноцінного розумного динаміка.

По-друге, буде внесено виправлення для зменшення затримок рукописного введення в залежності від можливостей пристрою. За словами Microsoft, операційна система виставляла значення затримок рукописного введення, орієнтуючись на типові конфігурації пристроїв, а не на реальну функціональність. Це було дивне рішення, але воно, мабуть, буде виправлено – в 19H2 OEM-виробники зможуть налаштовувати ці значення.

Нові функції в Windows 10 20H 1

У Windows 10 May 2019 Update було відносно небагато нових функцій в порівнянні з попередніми випусками. На цей раз в 20H1 складається схожа картина. Проте, у Microsoft є ще достатньо часу, щоб зайнятися впровадженням нововведень, тим більше, що в даний час більшість її розробників все ще зайняті виправленням помилок для збірки 19H2. На даний момент вже є набір очікуваних поліпшень і нових доповнень, хоча це напевно не остаточний список.

Новий потужний додаток командного рядка Terminal

У перший день конференції розробників Build 2019 програмний гігант представив новий потужний додаток командного рядка для Windows 10, яке отримало назву Windows Terminal. Він включає вкладки, ярлики, текстові смайлики, підтримує тем, розширення та рендеринг тексту на основі GPU. Додаток призначений для доступу до таких середовищ, як PowerShell, Cmd і WSL. Це ще один крок Microsoft, покликаний спростити взаємодію розробників з Windows 10. Він не прив’язане до певних збірок, але фінальна версія напевно з’явиться ближче до 20H1. Попередня версія утиліти вже доступна в Windows Store .

[image lightbox=”1″ caption=”Windows terminal”]https://gsminfo.com.ua/wp-content/uploads/2019/08/Windows-terminal.jpg[/image]

Microsoft Windows Subsystem for Linux (WSL) 2

WSL 1 являє собою шар сумісності, по суті емулятор, для виконання бінарних файлів Linux (ELF) в середовищі операційної системи Windows 10 і Windows Server 2019. Це, наприклад, дозволило в останні роки перенести в Windows оболонку Bash, додати підтримку OpenSSH, а також включити дистрибутиви Ubuntu, SUSE Linux і Fedora в магазин додатків Microsoft Store. На тій же конференції Build 2019 компанія оголосила про створення власної версії ядра Linux, яке стане частиною Windows 10 і забезпечить основу для архітектури Microsoft Windows Subsystem for Linux (WSL) 2. Вперше повноцінне ядро ​​Linux стане вбудованим компонентом Windows. Це поліпшить сумісність і кратно підвищить продуктивність ряду додатків Linux під Windows, дозволить прискорити роботу введення-виведення файлової системи і запускати контейнери Docker безпосередньо, а не через емулятор. Функція вже додана в тестові збірки Windows 10 Pro.

[image lightbox=”1″ caption=”Microsoft Windows Subsystem for Linux (WSL) 2″]https://gsminfo.com.ua/wp-content/uploads/2019/08/sm.02.750.jpg[/image]

До речі, доступ до накопичувачів, які використовують файлові системи Linux, тепер також буде можливий без зайвих утиліт безпосередньо через Провідник Windows.

Покращена підтримка емотиконів Unicode 12.0

В даний час всі провідні комп’ютерні компанії (наприклад, Google і Apple ) працюють над створенням нових значків і смайликів на основі затверджених символів в Unicode 12.0. Microsoft теж в рамках May 2019 Update оголосила не тільки про інтеграції каомодзі , але і про попередню сумісності з Unicode 12.0. А в 20H1 буде впроваджена повноцінна підтримка нових символів.

Підтримка повідомлень Android в Your Phone

Додаток Your Phone в даний час відрізняється вузькою підтримкою пристроїв. Його можуть використовувати власники майже всіх апаратів Microsoft Surface і деяких телефонів на зразок Samsung Galaxy S10, Note 8 і Note 9, OnePlus 6 і 6T. У 20H1 підтримка пристроїв сильно розшириться.

[image lightbox=”1″ caption=”Your Phone”]https://gsminfo.com.ua/wp-content/uploads/2019/08/Your-Phone.jpg[/image]

Додаток Windows Ink буде пов’язано з Whiteboard

Microsoft випускала ряд відмінних додатків для малювання (досить згадати Fresh Paint ), але інструмент Windows Ink для малювання на скріншотах був в цілому проігнорований, оскільки Microsoft орієнтується в його просуванні на бізнес-користувачів. Тепер Windows Ink буде прямо пов’язане з додатком Microsoft Whiteboard і зможе виконувати як повноекранне захоплення скріншотів, так і окремих частин екрану.

[image lightbox=”1″ caption=”Whiteboard”]https://gsminfo.com.ua/wp-content/uploads/2019/08/Whiteboard.jpg[/image]

Додавати події можна буде прямо зі списку Windows Calendar

Замість того, щоб відкривати додаток «Пошта» або «Календар», можна буде додавати події в додаток Calendar прямо з спливаючого меню в правому нижньому кутку, поруч з повідомленнями Action Center. Втім, це не можна назвати надто великим нововведенням: після виходу May 2019 Update з того ж меню, що випадає можна запустити Calendar натисканням кнопки «+».

До запуску 20H1 ще багато місяців, так що це напевно не все.


Читай нас в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button