Статті

Віртуальний етикет: правила спілкування в інтернеті, які потрібно дотримуватися

Етикет з’явився кілька століть назад, але правила поведінки в суспільстві дотримуються і зараз. Кожен знає, що потрібно поступатися старшим, говорити ввічливі слова подяки і не доставляти своєю поведінкою незручностей оточуючим людям. Етикет дотримується і в інтернеті. Ми зібрали актуальні правила віртуального спілкування, які з’явилися за останнє десятиліття XXI століття.

Не дзвоніть без попередження по відеозв’язку

Той, кому дзвонять по відеозв’язку, може перебувати у ванній, обідати або відпочивати. Відеодзвінок поставить вашого співрозмовника в незручну ситуацію: показати себе в безглуздому вигляді або скинути дзвінок.

Не додавайтеся в друзі до малознайомих людей

Багато користувачів соцмереж не прагнуть розширювати свій список друзів і діляться контентом тільки з близькими друзями або родичами. Якщо ви бачите, що в шапці профілю у користувача зовсім мало друзів, а ваше знайомство тільки зав’язалося, не відправляйте йому запит.

Не розсилайте однакові привітання цілому списку контактів

Ніхто не любить розсилки, особливо однакові вітальні листівки, які постійно пересилають в месенджерах. Штамповані вірші давно вже ні у кого не викликають радості. Якщо ви хочете привітати близьку людину з святом, краще потратьте декілька хвилин, напишіть їй особисте привітання або взагалі зателефонуйте.

Не викладайте без дозволу фотографії за участю інших людей

Викладати без узгодження фотографії, на яких, окрім вас, є хтось ще – грубе порушення приватного життя. Найчастіше це стосується фотографій, зроблених на вечірці. Перед тим, як опублікувати фото з іншими людьми, завжди запитуйте їх дозволу.

Не пліткуйте онлайн

Пліткувати і в реальному житті неправильно, але в соціальних мережах ви ризикуєте бути викритим. Не забувайте, що ваші повідомлення завжди можна переслати іншому співрозмовнику.

Не просіть проголосувати за близьку людину

Кожен батько впевнений, що його дитина найталановитіша, але вони часто не усвідомлюють, що просити друзів, колег і знайомих проголосувати за їх чадо – нечесно. Надіслати посилання на конкурс з роботами всіх учасників – допустимо.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button