Статті

Які помилки при зарядці смартфона робить мало не кожен українець

Звичайно, щоб зарядити смартфон великого розуму не потрібно – у міру потреби потрібно просто вставити дріт в гніздо зарядки, а саму зарядку в розетку. Проте, не все так просто! Є кілька факторів, які сильно впливають на термін експлуатації акумуляторної батареї.

Зараз багато хто змінює смартфон раз в 1-2 роки, але неправильною експлуатацією можна погубити пристрій менш ніж за рік.

Пройдемося по кожному пункту

Висока температура

Заряджати смартфон потрібно при кімнатній температурі. Точніше, щоб смартфон став таким же, як і температура в кімнаті.

Якщо пристрій нагрівся (наприклад, ви дивилися фільм або грали в гру), то не варто відразу ставити смартфон на зарядку.

Причина тут криється в тому, що високі температури негативно діють на термін експлуатації акумулятора.

Також не рекомендується тримати смартфон на зарядці і одночасно запускати «важкі» програми, дивитися фільми і грати в ігри.

Чому так?

Причина банальна: під час зарядки гріється акумулятор, під час роботи пристрою гріється його плата і звичайно ж дисплей. Все це негативної впливає на батарею.

Холод і вологість

Так само і щодо холоду – не варто ставити пристрій на зарядку, якщо він 5 хвилин тому був на морозі.

Впливає і вологість – висока вологість в цілому погано діє на будь-яку електроніку: окислюються контакти, з’являються мікрозамикання на схемі. Якщо раптом ви ходили зі смартфоном в баню, то краще почекати годину і тільки потім приєднувати до нього провід.

Повне розрядження

Користувачі часто ставлять смартфон на зарядний пристрій тоді, коли в ньому залишиться 1 … 2%. Це помилка!

Літій-іонні батареї критично ставляться до повного розряду, хоч контролер і не дасть повністю розрядити батарею, в цілому це діє не дуже добре на хімічні процеси.

Бажано ставити на зарядку пристрій, коли % заряду впав до 20-30%.

Використання пристрою на зарядці

Дуже часто люди взагалі не знімають телефон з зарядки. Особливо, таку картину можна спостерігати в офісах. Це теж неправильно.

Адже пристрій працює, витрачає енергію, а батарея розряджається і контролер буде змушений періодично давати нову порцію енергії акумулятора. Такі гойдалки не надто сприятливо впливають на термін експлуатації джерела енергії.

Неоригінальний зарядний пристрій

Буває, що рідний зарядний пристрій за кілька місяців ламається. Тут все залежить звичайно ж від якості електричної мережі в тих місцях, куди він підключається.

І багато хто, не хоче витрачати великі гроші на придбання оригінального блоку живлення – купують те, що подешевше. Іноді, такі дешеві блоки живлення можуть завдати шкоди як акумулятору, так і самому телефону.

Також хочемо звернути увагу, що не варто заряджати пристрій якщо провід має пошкодження або надломи.

Небезпечні і публічні USB розетки – через них, теоретично, може відбутися злам пристрою.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button