Hardnews

Dacia посунься: в Європі з’явився супер-дешевий електрокар

До недавніх пір найдешевшим електромобілем в Європі вважався Dacia Spring Electric, який коштує близько 12500 євро в базовій комплектації. Вибір в бюджетному сегменті електрокарів дуже маленький: більшість «народних» авто, що заряджатимуться від розетки – це В- і С-клас.

Але ситуація змінюється: на початку весни стартував продаж Freze Nikrob. Випускають його в Литві, продають поки що теж тільки там, стартовий цінник – близько 10 000 євро (є ще версія за 15 000).

Що це за машина?

Це 4-місний 2-дверний автомобіль для міста.

Freze Nikrob

Спочатку пройдемося по основних характеристиках, які вже відомі:

  • потужність – 18 к.с .;

  • максимальна швидкість – 100 км / ч;

  • батарея – 9.2 кВт / год (або 13.8 кВт / год у дорожчій версії);

  • запас ходу – до 200 км у дешевої моделі;

  • розміри, ДхШ: 2917х1493 мм (для порівняння: у Daewoo Matiz ДхШ – 3495х1495 мм, а у «народного» Hyundai Solaris – 4405х1729 мм).

Freze Nikrob

Конструктивно і зовні Nikrob це копія іншого електрокара – китайського Wuling Hongguang Mini EV, який з’явився в 2020 році (на фото нижче).

Правда, батарея у «китайця» поменше – його версії мають запас ходу до 120 або 170 км, в залежності від версії. Але і коштує Hongguang набагато дешевше – вiд 3800 євро.

Візуально китайський електрокар відрізняється тільки червоним логотипом

Що за зовнішністю: виглядає Nikrob мінімалістично і всередині, і зовні, навіть описувати нічого. Для завантажених міських доріг і парковок все підходить ідеально: тут тобі і короткий капот, і відсутність звисів спереду і ззаду. Кліренс, судячи по фотках – 15-16 см, чого теж якраз вистачить, щоб не тертися днищем про лежачих поліцейських.

Для європейського ринку авто точно зайде: воно мале (а значить проїде по вузьких європейським вуличками і легко знайде місце для парковки), дуже економне, на нього діє копійчаний податок, і, що найголовніше, машина повністю екологічна, як це зараз люблять в ЄС . Кататися в межах міста або неподалік, якщо у вас маленька сім’я – саме те.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button