Статті

Що буде з смартфоном і ноутбуком, якщо протирати їх спиртовими розчинами

В сьогоднішніх неспокійних реаліях, в зв’язку з поширенням всім відомої інфекції, ми стали частіше звертати увагу на чистоту своїх рук, носіння масок і дезінфекцію всього, чого тільки можна.


Звідси, виникає думка протирати техніку спиртовмісними і антисептичними розчинами, оскільки смартфони і ноутбуки знаходяться в постійному користуванні і стають не тільки брудними фізично, а й можуть переносити невидимі очам віруси і бактерії.

Ці побоювання зовсім не марні. Ми використовуємо смартфони та іншу техніку сотні разів за день, а за деякими дослідженнями віруси можуть залишатися на поверхні скла і пластика до 9 днів. Ми почали частіше мити руки, але зовсім забули про смартфони, а вони з нами завжди, можна сказати наша третя рука.

За деякими даними на поверхні смартфона в середньому живе в десять разів більше хвороботворних бактерій, ніж на сидінні унітазу, оскільки його ми регулярно миємо, а на гігієну техніки найчастіше не звертаємо уваги.

Для початку наведемо кілька причин, чому не варто протирати техніку спиртом, а потім ми з вами з’ясуємо, як в такому випадку убезпечити себе від вірусів, що знаходяться на поверхні техніки.

На екрані вашого смартфона знаходиться олеофобний захисний шар і може бути інше захисне покриття. Вони захищають дисплей від дрібних тріщин, подряпин, жирних відбитків і бруду, а також забезпечує легке ковзання пальця по екрану.

Протираючи спиртом смартфон, ви прискорюєте процес стирання цього шару, що в подальшому позначиться на якості його експлуатації, екран може помутніти, а пальцем стане складно водити по екрану.

Те ж стосується екранів ноутбуків та іншої техніки. На них наносять спеціальне антивідблискуюче покриття, яке ви можете стерти, після чого екран почне покриватися дрібними тріщинами від руйнування цього покриття.

Що ж тоді робити, як обробляти техніку і зберегти її стан? Ось кілька порад:

  1. Найочевидніше це звичайно ж надіти чохол і наклеїти скло або плівку. Протирати спиртом їх буде не шкода і ваше здоров’я буде в безпеці.
  2. Бактерицидні лампи, як ви знаєте, використовуються для знезараження приміщень. Нещодавно почали виробляти спеціальні коробки з ультрафіолетовими лампами (стерилізатори).

У них можна класти смартфон і після декількох хвилин всі віруси на поверхні телефону будуть знищені. Якщо у вас є можливість і бажання, то це непоганий варіант зробити ваш смартфон безпечним.

3. Спеціальні серветки для чищення техніки. Вони продаються практично у всіх магазинах електроніки, хороший варіант почистити техніку і зберегти стан захисного покриття екрану.

Особисто ми завжди використовуємо чохли, скло і плівки на своїх смартфонах, тому з легкістю можемо протирати спиртовими серветками, не переживаючи за стан своєї техніки.

Також хочеться додати, що ворс на серветках або тканині, повинен бути м’яким і ніжним. Важливо і те, чим ви протираєте техніку. Ви можете протирати і водою, але якщо це робити жорсткою тканиною, вона подряпає або зітре захисний шар на вашій техніці.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button