Статті

Як шахраї під виглядом служби підтримки найчастіше обдурюють людей

У сучасному світі комунікація по телефону є найбільш поширеним видом переговорів між клієнтами і співробітниками компаній, чим часто користуються злочинці. Вони представляються співробітниками служби підтримки та виманюють гроші у переляканих людей, причому найчастіше застосовують такі види тактик.

Згідно з опитуваннями, проведеними аналітичними компаніями, сучасні шахраї часто вигадують нові схеми обману, проте перевагу віддають перевіреним тактикам відбирання грошей. Левова їх частка – дзвінки від нібито представників служби підтримки різних компаній. Найчастіше вони повідомляють про проблему, яку можна вирішити, якщо набрати певну комбінацію цифр на телефоні і номер, відправивши короткий код. В результаті з вашого телефону спишуться гроші на користь шахрая.

Інша ситуація – «оператор» заявляє, що номер / карта людини заблокована і для розблокування потрібно надати персональні дані. Ще варіант – користувачеві випадково підключили платний тариф, для скасування потрібно зателефонувати на вказаний номер. А комбінація цифр виявляється платним номером, після дзвінка на який списуються гроші. У деяких випадках злочинець навпаки заявляє, що людина сама підключила якийсь тариф і не сплатила його, за що передбачено штраф. Оплатити його пропонують на особисту картку або шляхом поповнення рахунку мобільного телефону. Крім цього поширені дзвінки з попередженням про «системний збій». Шахрай каже, що в банку або іншої компанії стався збій даних, в результаті якого ідентифікаційні дані клієнтів загублені. Щоб відновити їх, потрібно відправити короткий код, після чого з рахунку людини списуються гроші.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button