Hardnews

Складено рейтинг кращих смарт-приставок на Android, які є актуальними на 2021 рік

Є багато способів транслювати фільми і шоу прямо на телевізор. Один з кращих варіантів – придбати ТВ-приставку – пристрій для потокової передачі, що працює на спеціальній версії ОС Android від Google, призначеній для автономних приставок і телевізорів. На відміну від Chromecast, що завоював величезну популярність, корпорація Google вже двічі намагалася створити свої власні продукти для Android TV та обидва рази зазнала невдачі. Але, на щастя, існує безліч компаній, які заповнили цю порожнечу.

Якщо ви хочете використовувати цей пристрій як коробку Kodi, платформу для емуляції ретро-ігор або просто універсальний центр потокової передачі мультимедіа, пропонуємо вам найкращі приставки для Android TV, які ви можете купити.

Кращі приставки на базі Android:

  • Google Chromecast з Google TV;
  • Nvidia Shield TV;
  • Xiaomi Mi Box S;
  • Xiaomi Mi TV Stick;
  • Tanix TX9S.

Трохи про Google TV і Android TV

Ми всі звикли до приставок Android TV, коли раптово з’явився Google TV. У чому різниця, і чи є вона взагалі? З технічної точки зору Google TV і раніше залишається Android TV, але має абсолютно нову концепцію. Компанія представила Google TV як нову функцію для Android TV, мета якої – гармонізувати ваш процес перегляду мультимедіа незалежно від того, які програми ви використовуєте.

Згідно із заявою компанії, будь-який додаток, що працює на Android TV, буде працювати і на Google TV. Однак не чекайте, що всі функції будуть доступні з самого початку. У деяких аспектах тут проглядаються паралелі з Amazon Fire TV і Apple TV. Тобто це контент-центр, який також просуває внутрішні послуги. Google не посоромився відзначити, що його новий інтерфейс об’єднує всі його платформи та сервіси, від Android до Nest і YouTube TV. Це варіант, еквівалентний телефонам Pixel, які використовують звичайну ОС, адаптовану під бачення Google.

1. Google Chromecast з Google TV

Chromecast з Google TV і раніше залишається Chromecast. Ви, як і раніше, можете транслювати такі речі, як фільми, відео з YouTube і музику, прямо на телевізор зі свого телефону або комп’ютера, просто підключивши ключ Chromecast. Але механізм трансляції змінився через те, що вимагає окремого продукту для майбутніх пристроїв Google. Корпорація Google вже пропонувала якісну потокову передачу контенту у вигляді Android TV, але через відсутність власного спеціалізованого обладнання зайняти гідне місце на ринку з цим продуктом їй не вдалося.

Щоб вирішити дану проблему, в Google кардинально змінили саму суть Chromecast. Замість того, щоб залишити його просто засобом для трансляції контенту, Google завантажив Chromecast з Android TV, надавши йому як можливості трансляції, так і повноцінний інтерфейс потокової передачі мультимедіа. А щоб зробити Android TV краще й доступніше, Google розробив для нього спеціальний інтерфейс, який називається Google TV .

Chromecast з Google TV – це один з кращих Android ТВ-боксів на ринку. В даний час існує всього декілька життєздатних варіантів, а старий фаворит, Nvidia Shield TV, коштує набагато дорожче.

2. Nvidia Shield TV

Це одна з кращих приставок для Android TV для більшості людей, але вона також і найдорожча в цьому списку. Володіючи потужним чотириядерним процесором Tegra X1 +, 2 ГБ оперативної пам’яті і 16 ГБ власної пам’яті, Nvidia Shield TV має характеристики, відповідні його величезній бібліотеці додатків з Google Play і, здавалося б, нескінченного списку функцій.

Цей Android-бокс пропонує потокове мовлення в форматі 4K , об’ємний звук Dolby Atmos і DTS-X, має вбудовану підтримку 4K Chromecast, може використовуватися в якості медіасервера Plex і може навіть об’єднуватися з Google Assistant і Amazon Alexa, утворюючи центр управління розумного будинку. І все це ще без урахування його ігрових даних. А за фактом Nvidia Shield TV дозволяє грати в ігри для Android, транслювати їх на ПК і використовувати хмару з GeForce Now.

Доступна також більш потужна версія Shield TV Pro, створена спеціально для ігор. Але якщо це не ваша головна мета, то краще використовувати звичайний Nvidia Shield через його більш демократичну ціну.

3. Xiaomi Mi Box S

Xiaomi Mi Box S – це наполовину оновлена версія Xiaomi Mi Box з ідентичними основними характеристиками, але з доданою підтримкою 4K HDR. Mi Box S також має функції Google Assistant і Google Cast, вбудовані в коробку і пульт.

На жаль, оскільки він трохи старше і недостатньо потужний, фактична продуктивність при потоковій передачі контенту 4K залишає бажати кращого. Однак, якщо вас влаштовує потокова передача 1080p, тоді Mi Box S – надійна і дешева альтернатива Nvidia Shield TV.

4. Адаптер Xiaomi Mi TV Stick

Якщо ви шукаєте щось більш нове (і більш доступне) від Xiaomi, у нас є хороші новини. Це приставка Xiaomi Mi TV Stick на базі Android TV, яка пропонує досить багато за свої гроші.

Mi TV Stick – це кишеньковий потоковий пристрій, який підключається до порту HDMI вашого телевізора. Він поставляється з вбудованим Google Chromecast, а також підтримує голосові команди завдяки Google Assistant. Пристрій оснащений пультом дистанційного керування Bluetooth з виділеними кнопками для Netflix і Amazon Prime Video.

Однак, купуючи цю модель за нижчою ціною, доводиться йти на деякі жертви. Немає підтримки відео 4K і до цих пір немає згадки про майбутню поліпшену версію. Проте, це новітня приставка для Android TV від Xiaomi, і вона безперечно теж вартує своїх грошей.

5. Tanix TX9S

Телевізійна приставка Tanix TX9S призначена для людей з обмеженим бюджетом. Крім стандартного процесора Amlogic, на базі якого створено пристрій, вона виглядає цілком гідно. Tanix працює під управлінням Android 9.0 Pie, підтримує потокову передачу 4K і має сертифікацію Widevine.

Єдиний реальний недолік, якщо не брати до уваги недостатньо потужний процесор – це скромні 8 ГБ пам’яті (хоча її можна розширити за допомогою карти microSD). В іншому це одна з кращих бюджетних приставок Android TV.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button