Hardnews

Чим може обернутися звичка не відключати Bluetooth на смартфоні – відповіді експертів

Співробітники компанії Solar appScreener з’ясували, що сучасний Bluetooth є дуже вразливою точкою телефону, через яку шахраї можуть отримати доступ до ваших даних. Уже зараз в даркнеті вільно продаються програми, за допомогою яких можна зламати смартфон через блютуз будь-кому.

Дану інформацію надав директор агентства, опублікувавши відповідний пост на своїй сторінці в соціальній мережі. За заявою експерта, існує безліч програм, які спеціалізуються на зломі телефонів через Bluetooth, та вільно продаються в даркнеті. Сама «свіжа» – BlueFrag, вірус, який був виявлений в 2020 році. Вірусний софт може зламувати захист всіх версій Bluetooth, включаючи програми під Android 9 Pie і Android 8 Oreo. В результаті зловмисник отримує доступ до управління телефоном, може завантажити будь-які дані і навіть заблокувати апарат, щоб потім вимагати гроші за його розблокування. Радіус дії Bluetooth 5.0 – 100 метрів, тому ваш телефон можуть непомітно переналаштувати в людному місці.

Експерт також заспокоює користувачів – виробники телефонів знають про уразливість Bluetooth і оперативно «латають дірки», допомагаючи захистити пристрій, тому масових атак на смартфони через цей канал очікувати не варто. Однак ймовірність потрапити в ці «нещасливі одиниці», дейвайс яких все ж зламають, існує. Захиститься від подібних зломів досить просто – потрібно виставити в настройках Bluetooth опцію «Видимий тільки для підтверджених контактів», тоді незнайомий шахрай не зможе виявити апарат. А, ну ще слід відключати опцію, коли ви її не використовуєте)


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button