Softnews

Експерти назвали моделі телефонів, які неможливо підслухати

Особисті дані – питання, яке з кожним днем ​​стає все більш актуальним. Хтось намагається боротися зі збором інформації про себе, а хтось переживає про прослуховування свого телефону. Саме друга категорія хоча б раз, але задавала собі питання – а чи існує пристрій, який неможливо прослухати, навіть різними службами типу СБУ. Спробуємо отримати відповідь на це питання.

Як прослуховують телефонні розмови

Що б відповісти на питання як уберегти себе, перш за все треба зрозуміти, як в принципі працює «прослушка». Є кілька варіантів:

Система оперативно-розшукових заходів.

Такий метод законний, але скористатися ним може тільки владна структури. У них є доступ до будь-якої операторської мережі і на першу ж вимогу, оператори надають повний доступ спецслужбам. Відмовитися від такого запиту неможливо, в іншому випадку у оператора відберуть ліцензію.

Сигнальна мережа SS7.

До речі, це навіть не метод, а вразливе місце мобільного зв’язку. Вся справа в тому, що просунутий хакер без зусиль зможе підключитися до SS7 і далі вибрати оператора і номер телефону який він бажає прослухати. Тобто хакер зможе при будь-якому дзвінку бути третім «невидимим» співрозмовником. Він зможе як слухати, так і записувати будь-які розмови. Природно, цей метод не законний, але відстежити хакера і покарати його просто не можливо.

Троянський додаток.

Цей спосіб можуть використовувати не тільки хакери, а й середньостатистичні громадяни, для цього не потрібні особливі навички. Необхідно заволодіти телефоном, який хочуть прослуховувати, на 15-20 хв. і завантажити на нього «шпигунський» софт. Тепер всі дзвінки, як вхідні, так і вихідні, будуть записані і відправлені за вказаною адресою. Найчастіше, для цих цілей використовують FinFisher. Цікавий факт, але цією програмою у 2011 році скористалися єгипетська влада в ході Арабської війни.

Інформації про те, як дізнатися чи прослуховується телефон чи ні – багато, тому в цій статті не будемо торкатися цього питання. А ось інформація про те, як захистити себе від цього і чи є телефони, які неможливо прослухати буде викладена нижче.

Отже, від «Системи оперативно-розшукових заходів» захисту немає, адже в будь-якому випадку дані будуть спрямовані оператору зв’язку, який зобов’язаний, буде їх передати спецслужбам. Начебто все логічно, але є одне, АЛЕ. Можна придбати супутниковий телефон і тоді всі дзвінки будуть обходити оператора, а безпосередньо сигнал буде йти через супутник. СОРЗ не має можливості прослуховувати телефони по системі «супутник – супутники» або «супутник – телефонний дзвінок за кордон».

Якщо ж дзвінок через супутник буде здійснений на мобільний телефон всередині країни, то особистість власника мобільного телефону буде розкрита, а ось абонента «по супутнику» – ні. Вартість супутникового телефону зараз в середньому 12 500 – 30 тис. грн. Але такий апарат коштує своїх грошей.

Захист від SS7

Насправді, нічого складного, необхідно просто шифрувати вихідні дані. Тобто хакер підключається до телефону, а там шифр, розгадати який у нього немає шансів. Для цього є спеціальні телефони з крипто-чіпами і скремблерами, вони і генерують складні ключі. Правда у такого телефону є один нюанс, прийняти дзвінок з такого гаджета зможе тільки абонент з аналогічним телефоном. Ось кілька таких моделей:

  • TopSec GSM – апарат з Німеччини. Шифрування відбувається за допомогою крипто-чіпа, який, можна самостійно вмикати / вимикати.
  • HC-2413. Внизу телефону є скремблер, який і шифрує дзвінки. У нього 128-бітний ключ, більшість шахраїв його зламати не можуть.
  • Sectra Tiger. У цій моделі 256-бітові ключі. На жаль, пересічному громадянину такий телефон не вийде придбати, його постачають тільки держструктурам.

Троянські програми найпримітивніший спосіб прослухати смартфон, але і захиститися від цього теж не складно. По-перше, досить використовувати не сучасні смартфони, а звичайні кнопкові апарати. Програмісти троянів випускають версії під звичні iOS, Android, Blackberry і т.д. Ну і друге, якщо телефон не підключений до мережі інтернет, то і передача «прослуханих» розмова відбутися не може. Найбільш простий спосіб – не залишайте свій телефон без нагляду.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button