Статті

Яку інформацію вказують на наклейці Wi-Fi роутера і чим вона корисна користувачеві

Практично на кожному Wi-Fi роутері є спеціальна наклейка з інформацією. Вона розташовується, як правило, на тій стороні пристрою, на якій роутер стоїть на столі.

Яка корисна інформація є на наклейці Wi-Fi роутера?

– Модель пристрою.

Потрібно для того, щоб при будь-яких проблемах ви змогли вбити в пошуковик запит, наприклад «Як налаштувати інтернет на роутері [модель пристрою]».

Або ж запитати консультацію по телефону у провайдера, якщо ви купили новий роутер і хочете самі його налаштувати. Також поруч з моделлю написана версія прошивки;

– Пін код (PIN)

Якщо ви провели скидання роутера або включаєте його вперше, то пристрій, який ви використовуєте для підключення попросить вас ввести PIN код.

Працює тільки на тій мережі, яка створюється за замовчуванням самим роутером при первинному включенні;

– Доступ (веб-інтерфейс)

Може мати також назви Default Setting, Default Access.

Це дані для підключення до панелі управління роутером. Включає в себе адресу, яку ви можете набрати в адресному рядку, логін і пароль.

Однак, якщо ці дані були кимось поміняні, то вони не підійдуть. До речі – бажано поміняти логін і пароль на свій, а також видалити можливість віддаленого управління роутером (через інтернет).

– Серійний номер (S / N)

Як правило, потрібен для гарантії, а також для перевірки «на офіційність». Також серійний номер використовується для обліку продажів пристрою;

– MAC адреса

У кожного мережевого пристрою обов’язково буде MAC адреса. На відміну від IP адреси вона є постійною і належить тільки конкретному пристрою.

Вона потрібна для того, щоб відкрити / закрити доступ пристрою. Її прописує провайдер для захисту від несанкціонованих підключень.

Пам’ятайте, IP адреса, це ваша адреса, а MAC адреса це ваш паспорт. Коли прийде посилка, вона прийде до вас на адресу, але щоб її отримати, потрібно показати паспорт.

– Ім’я мережі за замовчуванням

Показує назву мережі, до якої потрібно підключитися для первинного налаштування пристрою;

– IMEI

Якщо в роутері є можливість підключення сімкарти, то модуль мобільного зв’язку зобов’язаний мати номер IMEI. Без нього реєстрація в мережі неможлива. Це як MAC адреса, тільки для мобільного зв’язку. Дана інформація може знадобитися мобільному оператору для вирішення будь-яких проблем з підключенням.

– Дані про живлення

Скільки вольт повинен видавати блок живлення, а також ампераж. Ну і звичайно покажуть, де плюс, а де мінус.

Все залежить від моделі – на багатьох пристроях є QR код, який можна просканувати камерою смартфона і отримати всю цю інформацію в текстовому вигляді. Також сучасні роутери можуть управлятися за допомогою програми – це досить зручно.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button