Hardnews

На ринку гаджетів зароджується новий тренд: повністю бездротові зарядки

Повністю бездротові зарядки – практично готовий новий тренд. Вони дозволять нам зовсім забути про кабелі та не хвилюватися про розряджений гаджет – заряд поповнюється, поки ви на ньому працюєте або він просто лежить у вас в кишені. Розповідаємо, що вже з’явилося в сфері «зарядок по повітрю» і як це працює.

Насправді, існує не так вже й багато повністю бездротових зарядок, і всі вони ще на стадії прототипів.

Сучасні бездротові зарядки є такими лише частково. Все одно потрібно такий-сякий контакт або вкрай мала відстань між гаджетами, щоб зарядка за принципом електромагнітної індукції почалася. Більшість користувачів взагалі не бачить різниці, яким способом заряджати свій гаджет від розетки, адже безпосередньо втикання кабелю в роз’єм – не таке вже і складне заняття, якщо смартфон все одно потрібно класти на платформу. Зовсім інша справа, коли зарядка йде, поки смартфон лежить у вас в кишені або знаходиться в руках. І такі пристрої вже є.

Xiaomi Air Chargе
WattUp Mid Field, вбудована в монітор

Перший повністю бездротовий варіант з’явився ще в 2017 році – система WattUp Mid Field працює на відстані до 90 см. Тобто смартфону досить просто опинитися в полі її дії і процес почнеться. Принцип роботи простий – спеціальний передавач перетворює електрику в радіочастоти, і енергія передається пристроям з відповідним приймачем. Причому цих пристроїв може бути декілька. Правда, на комерційний ринок американський виробник з цієї зарядкою так і не вийшов, хоча система пройшла сертифікацію.

Вклад від Xiaomi

Xiaomi на початку року продемонструвала короткий ролик, звідки було зрозуміло, що нова повністю безконтактна зарядка Xiaomi Air Charge – це щось на зразок невеликої тумбочки, в якій знаходиться складна система антен і передавачів. Зокрема, всередині знаходиться 5 антен з можливістю визначення місцезнаходження смартфона в просторі і 144 зарядних елементи – формуючи промінь, вони передають хвилі на ваш гаджет. А приймач з 14 антенами перетворює сигнал в електроенергію.

Промо-ролик Xiaomi Air Charge

Xiaomi Air Charge обіцяє заряджати гаджети на потужності до 5 Вт в межах однієї кімнати, поповнювати акумулятор у декількох пристроїв одночасно, а сигнал повинен долати перешкоди. І все це без необхідності залишати смартфон на зарядці, як ми це звикли робити. Тому і можна пробачити в пристрої невелику потужність зарядки.

Коли пристрій з’явиться на ринку, скільки буде коштувати і які саме гаджети заряджати – незрозуміло.

Вклад від OPPO

https://www.youtube.com/watch?v=xALQxs1bJM0

Промо-ролик OPPO Wireless Air Charging

На офлайн-виставці MWC Shaghai 2021 представила свій варіант і компанія OPPO. Технологія називається Wireless Air Charging (фото на початку статті). Компанія показала тумбочку, яка дозволяє заряджати гаджети на великій відстані, але подробиці так і залишилися за кадром. Хіба що відомо, що зарядка може йти на максимальній потужності 7,5 Вт, тобто заряджатися пристрої зможуть швидше, ніж у Xiaomi.

Ми ж поки тільки спостерігаємо і чекаємо, що буде далі і коли ці та подібні пристрої з’являться на українському ринку.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button