Статті

Як виміряти випромінювання від мобільних вишок, смартфонів та побутової техніки?

Мабуть, найважливіший аспект, який ми завжди упускали, коли розповідали про безпеку мобільного зв’язку – це відсутність конкретних цифр і посилань на нормативні документи. Хоча для більшості людей, які бояться випромінювання від мобільних вишок, буде хорошим доказом те, що оператори не перевищують допустимі значення.


Для оцінки цього є цілком недорогий пристрій, який можна замовити в інтернеті. Сьогодні розповімо як ним користуватися.

Детектор електромагнітного випромінювання

Мова піде про детектор електромагнітного випромінювання. Його можливостей цілком вистачить, щоб виміряти випромінювання не тільки від мобільного зв’язку, але і цифрового ТБ, Wi-Fi, bluetooth і навіть побутових електроприладів. Знаючи допустимі межі, про які розповімо трохи пізніше, можна без особливих зусиль перевірити на скільки сильно електромагнітне випромінювання в квартирі, на роботі, дачі, на вулиці, транспорті і т.д.

Детектор показує 3 основні величини: напруженість магнітного поля (H), напруженість електричного поля (E) і щільність потоку енергії (S). Тепер конкретно в яких випадках ним користуватися.

Побутові електроприлади (частота 50 Гц)

Для вимірювання випромінювання від електропроводки і побутових приладів, які працюють від електромережі 220 Вт і частотою 50 Гц дивимося найнижчий рядок, що позначається буквою “H” – це напруженість магнітного поля, яка вимірюється в мкТл (мікро Тесли). У гігієнічному нормативі 2.1.8 / 2.2.4.2262-07 вказані такі граничні значення магнітного поля в різних місцях:

Нас цікавлять значення без дужок, які показує нижній рядок детектора

Якщо у вас в квартирі значення нижнього рядка приладу менше 5 мкТл, то перевищення встановлених нормативів за цим показником немає.

Радіохвилі від 30 кГц до 300 МГц

Тепер переходимо до радіохвиль частотою від 30 кГц до 300 МГц. В цей спектр потрапляє безліч різних засобів зв’язку, наприклад FM і AM-радіо. Гранично допустимі рівні в цьому діапазоні вказані в СанПіН 2.1.8 / 2.2.4-03. Згідно цього документа регламентується напруженість електричного поля “Е”, вимірювана в В / м. Це середній рядок детектора електромагнітного випромінювання. Ось норми для різних ділянок спектра:

Для різних діапазонів вказані різні гранично допустимі рівні

Якщо у вас в квартирі середній рядок показує менше 3 В / м, то перевищення українських нормативів немає.

Радіохвилі від 300 МГц до 300 ГГц

Це найцікавіший діапазон частот, оскільки саме в ньому працюють всі без винятку мобільні станції в нашій країні будь-якого стандарту у будь-якого оператора. Згідно того ж СанПіН 2.1.8 / 2.2.4-03 регламентується щільність потоку енергії (ППЕ), яка вимірюється в мкВт / см2. Це – верхній рядок детектора “S”.

І тут все просто. Для житлових приміщень цей показник не повинен перевищувати 10 мкВт / см2. Тобто якщо такий прилад показав значення в квартирі нижче 10, то все в порядку.

Один прилад – безліч застосувань

Цей прилад може виміряти електромагнітне випромінювання від будь-якого пристрою. Варіантів його застосування – безліч. Наприклад, можна поміряти випромінювання від побутової електромережі, мобільного телефону, мікрохвильовки, мобільної вишки, холодильника, телевізора і так далі.

Зрозуміло, що цей прилад буде мати досить низький клас точності. Проте, для порівняльних і зразкових оцінок цього цілком вистачить.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button