Фахівці розповіли, як власноруч можна збільшити гучність кожного смартфона

Зараз на головній

Якщо при спілкуванні по мобільному зв’язку вашим співрозмовниками часто доводиться напружувати слух або ви насилу чуєте вхідні дзвінки через недостатню потужність зовнішнього динаміка, а максимальної системної гучності телефону вам не вистачає, можна спробувати збільшити ці параметри іншими способами. Ось наша інструкція.


Як збільшити гучність динаміків через інженерне меню

Інженерне меню телефону – це спеціальне меню, яке приховано від очей звичайного користувача і призначене для тестування і більш тонкого налагодження телефону розробниками. За допомогою цього сервісного додатка можна коригувати багато системних параметрів, включаючи гучність динаміків і мікрофона.

Для того щоб потрапити в режим Service Mode, на багатьох пристроях Android досить ввести цифрову комбінацію на клавіатурі.

Список можливих комбінацій для входу в інженерне меню для деяких пристроїв Android:

 • *#*#54298#*#* або *#*#3646633#*#* (для смартфонів на базі процесора МТК)
 • *#*#0011# (режим тестування); *#*#4636#*#* (режим налагодження) Samsung
 • *#*#3424#*#* або *#*#4636#*#* або *#*#8255#*#* (HTC)
 • *#* #7378423#*#* (Sony)
 • *#*#3646633#*#* (Philips)
 • *#*#6484#*#* (Xiaomi).

(На телефонах Xiaomi в інженерне меню можна зайти також, перейшовши в налаштування: Установки → Про телефон → Версія Ядра. Потім необхідно «тапнути» кілька разів по рядку «Версія ядра», після чого відкриється секретне інженерне меню).

На жаль, немає універсальних кодів і на кожному пристрої можуть бути свої приховані комбінації. Крім того, наприклад, на багатьох сучасних пристроях Samsung після входу в інженерне меню вам не вдасться зробити повноцінне налагодження. Режим розробника буде обмежений тестуванням ряду деяких параметрів.

Багато виробників таким чином обмежують втручання користувачів в процес налагодження телефону, оскільки в деяких випадках необережне використання інженерного меню призводить до сумних наслідків для пристрою.

З великою ймовірністю, повноцінне налаштування вдасться провести власникам смартфонів, оснащених процесорами MediaTek. Якщо ви один з них і вам необхідно змінити налаштування мікрофону і динаміків, дотримуйтесь нашої інструкції:

 • перейдіть в додаток «Телефон» і наберіть комбінацію *#*#3646633#*#*. Ви опинитеся на головній сторінці інженерного меню;

 • Прокрутіть екран вправо, поки не опинитеся у вкладці «Hardware Testing». Тут необхідно вибрати пункт «Audio»;

на екрані відобразяться наступні можливі пункти для налаштування:

– normal Mode (нормальний режим);

– headset Mode (режим налаштування гарнітури);

– loudSpeaker Mode (режим налаштування гучного зв’язку);

– headset_LoudSpeaker Mode (режим налаштування гучного зв’язку при підключенні гарнітури);

-speech Enhancement (поліпшення без використання гучного зв’язку);

-debug Info (інформація про налагодження);

-debug Session (Режим налагодження);

– speech Logger (збереження розмов у вигляді файлів);

– audio logger (запис розмови);

– audio Wake Lock (Блокування пробудження).

Для налаштування звуків пристрою нас, в першу чергу, цікавить пункт Normal Mode.

Після переходу в цей режим на екрані відобразяться настройки різних аудіопараметрів телефону, де в полі Type можна вибирати параметр, який настроюється а в пункті Level необхідний рівень гучності:

 • sip – налаштування для здійснення інтернет-дзвінків;
 • mic – чутливість мікрофона;
 • sph – розмовний динамік;
 • sph2 – другий розмовний динамік;
 • sid – настройка ехо;
 • media – гучність відтворення медіафайлів.

Перед зміною параметрів, запишіть вихідні дані значень Value, щоб при неправильному налаштуванні або виникненні будь-яких інших проблем можна було до них повернутися.

 • щоб збільшити рівень гучності вашого розмовного динаміка, в поле Type виберіть параметр Sph, потім перейдіть в поле Level і виберіть Level 6, а потім вручну скоректуйте рівень Value до бажаної величини;

Не встановлюйте максимальне значення, оскільки в цьому випадку ваш динамік буде працювати буквально «на зношення». Ми рекомендуємо встановлювати налаштування будь-яких параметрів не більше ніж на 85-90% від максимальних рівнів, встановлених виробником.

 • цим способом можна також збільшити і гучність основного динаміка, вибравши в полі Type пункт Media, а потім налаштувати бажаний рівень значення Value.

Якщо потрапити в інженерне меню за допомогою цифрової комбінації не виходить, можна спробувати встановити спеціальний софт, який не вимагає запам’ятовування цифрових кодів, а надає доступ в інженерне меню через більш доброзичливий інтерфейс. Один з популярних додатків для роботи з інженерним меню MTK Engineering Mode.

Як збільшити гучність динаміка через зміну регіону в налаштуваннях

Ще один спосіб збільшити гучність зовнішнього динаміка – змінити регіон використання в налаштуваннях смартфона.

Справа в тому, що виробники, в залежності від вимог політики в сфері безпеки використання мобільних пристроїв тієї чи іншої країни, встановлюють різні налаштування за замовчуванням для окремих регіонів.

Так наприклад, при виборі регіону «Великобританія» можна частково позбутися від реклами в додатках. А в Сінгапурі відсутні обмеження по максимальному рівні гучності в гаджетах.

Для того щоб зняти встановлене обмеження по гучності зовнішнього динаміка вашого телефону, в налаштуваннях телефону досить змінити регіон використання пристрою або часовий пояс на «Сінгапур». Найпростіше це зробити в телефонах лінійки компанії Xiaomi і Redmi:

 1. перейдіть в налаштування;
 2. розширені налаштування;
 3. регіон;
 4. після перезавантаження необхідно вручну встановити поточний час відповідно до вашого регіону.

Якщо на вашому телефоні немає пункту «Регіон», тоді переходимо в Налаштування → Загальні налаштування → Дата і час → Виберіть часовий пояс. Вибираємо зі списку регіон «Сінгапур». Після цього перезавантажуємо пристрій і встановлюємо поточний час вручну.

Як збільшити гучність динаміка через сторонні додатки

Збільшити гучність динаміка ви можете через сторонні додатки від Google, скачавши їх в додатку Play Маркет. Один з найбільш популярних таких додатків на основі відгуків користувачів – Super Volume Booster від компанії SoulApps Studio. Як запевняють розробники він здатен збільшити стандартну гучність динаміка до 200%.

Для збільшення гучності динаміка необхідно переміщати повзунок гучності на піктограмі з зображенням тумблера на необхідний рівень.

Не рекомендується встановлювати максимальні значення, оскільки це може призвести до швидкого виходу з ладу динаміка телефону.

Як збільшити рівень гучності за допомогою додаткових можливостей стандартного меню

Додаткове посилення звуків медіа є також і в стандартному меню більшості сучасних смартфонів. Наприклад, для того щоб додатково підсилити звук в телефонах Samsung, необхідно перейти в Установки → Звук і вібрація → Якість звуку і ефекти → Adapt sound (Вибір оптимального звуку).

Тут можливо посилити ті чи інші звукові частоти динаміка в залежності від віку користувача. Так, для осіб старше 30 років рекомендується посилити високі і середні частоти, а для тих, кому за 60 – посилити всі частоти.

Крім цього, можна перейти в пункт «Якість звуку і ефекти» і в підпункті «Еквалайзер» налаштувати будь-які частоти вручну, або змінити встановлені значення еквалайзера, вибравши їх із запропонованого списку.

Висновок

Не кожен пристрій може похвалитися гучним звуком динаміків і, найчастіше, ця гучність може бути обмежена не тільки апаратною частиною вашого телефону, але і виробником з тих чи інших причин.

При підвищенні гучності описаними вище способами слід пам’ятати, що будь-яке втручання в заводські налаштування може знизити ресурс роботи динаміків, а також спричинити за собою підвищену витрату ресурсу акумуляторної батареї пристрою, тому використовувати такі лайфхаки варто тільки на свій страх і ризик.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,078Фанитак
497Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Дорогий iPhone рекордно подешевшав в Україні

Вартість iPhone 12 Pro знизилася до 28 тисяч гривень. Про це свідчать дані аналітичного ресурсу Hotline.ua. Згідно каталог, стартовий iPhone...

Більше схожих статей