Monobank попереджає – шахраї викрадають гроші від імені банку

Зараз на головній

Представники великого українського банку Monobank попереджають своїх клієнтів про активізацію шахраїв, які від імені фінустанови виманюють гроші у людей. Для цього злочинці використовують сторінку в месенджері Viber, яка також є підробленою.


Дана інформація з’явилася на сторінці групи Monobank Community в соціальній мережі Facebook. Додав її користувач, який недавно піддався подібній атаці. Шахраї використовують стандартну, але дієву тактику – спочатку дзвонять людині і повідомляють, що її рахунок в «Монобанку» піддався хакерській атаці і його потрібно заблокувати, щоб гроші не пропали. Кошти злочинець пропонує помістити на спеціальний рахунок, який Monobank нібито виділяє для таких випадків. Після цього шахрай пропонує перевести розмову в чат Viber, де банк має власну сторінку.

Коли клієнт переходить в месенджер, там шахрай пропонує йому ініціювати процедуру створення резервного рахунку. Для цього користувач повинен повідомити залишок грошей на картці, нібито для перевірки автентичності особистості співрозмовника. Потім йому висилають на телефон якийсь код, який він повинен повідомити злочинцеві, це буде остаточним етапом верифікації. Зрозуміло, насправді таким чином злочинець отримує доступ до платіжного рахунку людини і переводить всі його гроші собі, а іноді ще й оформляє кредит на його ім’я.

Як заявив користувач, дзвонили йому з телефону +380443381442, який на даний момент вже заблокований. Чоловік на наживку шахрая не клюнув, він вважає, що його дані потрапили до них у руки через сервіс OLX або «Нову пошту».

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,085Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Названо 5 причин, чому багато пенсіонерів погоджуються на невигідні пропозиції мобільних операторів

Ми часто чуємо від людей старшого віку, знайомих або родичів, що у них кудись пропадають гроші на телефоні, хоча...

Більше схожих статей