Статті

Названо функції сканера відбитків пальця про які ви могли і не знати

Для більшості користувачів смартфонів сканер відбитків – це технологія для швидкого розблокування мобільного пристрою. Але його функціонал набагато ширший, ніж може здатися на перший погляд. За допомогою сканера можна обмежувати доступ до особистих даних, підтверджувати операції і практично повністю керувати телефоном.

Розповідаємо про функції сканера відбитків пальців в телефоні, про які не знають багато користувачів.

Жести для управління телефоном

За допомогою сканера відбитків можна не тільки розблокувати телефон, але і керувати ним. Для цього необхідно налаштувати жести, які гратимуть роль “гарячих” клавіш: певне натискання на сканер буде активувати задану користувачем дію. Призначити жести можна двома способами:

  1. На деяких моделях, наприклад, Xiaomi, налаштування жестів здійснюється з меню телефону в розділі “Блокування і захист”.
  2. Якщо вбудовані жести відсутні, для налаштування необхідно завантажити спеціальний додаток, наприклад, Fluid Navigation Gestures або Fingerprint Gestures.

Жести перетворюють сканер в повноцінний тачпад, за допомогою якого користувач зможе:

  • Вмикати і вимикати музику, перемикати пісні.
  • Активувати додатки одним натисненням (наприклад, ліхтарик або список контактів).
  • Робити знімки екрану.
  • Відкривати меню.
  • Включати голосового асистента і т.д.

Певні дії можна задати на одне, два або три натискання по сканеру. Таким чином, можна спростити і прискорити використання смартфона.

відбиток пальця

Вимірювання пульсу

Функція вимірювання пульсу за допомогою сканера відбитків тільки починає набирати популярність, і знайти її можна на смартфоні Xiaomi Mi 11. Зазвичай за вимір пульсу відповідає основна камера, до якої необхідно прикласти палець і дочекатися остаточного результату. Однак Xiaomi пішли далі і об’єднали сканер відбитків і датчик серцебиття.

Блокування програм та папок

Не всі програми, викачані на телефон, призначені для загального доступу. Деякі з них, наприклад, особистий щоденник, повинні відкриватися тільки власнику.

Щоб захистити такі програми від дітей, родичів або сторонніх людей, можна скористатися захистом з відбитком пальця. Для цього необхідно завантажити спеціальний додаток, наприклад, AppLock, в якому можна вручну вказати папки або програми, які мають бути заблоковані від чужих очей. Відкрити їх зможе тільки власник по відбитку пальця.

Селфі за допомогою відбитка

Натискання на сканер відбитка може також активувати затвор фронтальної камери. Це зручно, якщо користувач хоче сфотографувати себе, а сканер знаходиться на відповідному для натискання місці. У деяких моделях налаштувати натискання для камери можна в її налаштуваннях, але для більшості смартфонів доведеться завантажити окремий додаток.

Підтвердження покупок в Google Play

Відбиток пальця дозволяє підтверджувати покупки не тільки через Google Pay, але і в Google Play (не плутати сервіси!). Щоб вкотре не вводити пароль при підтвердженні грошової операції, в налаштуваннях Gogole Play можна налаштувати аутентифікацію за допомогою відбитка пальця. Після цього під час покупок додаток буде вимагати тільки прикласти палець, що набагато швидше, ніж вводити пароль.

Сканер відбитків пальців

Захист особистих фотографій в галереї

Якщо в галереї знаходяться особисті фотографії, які ніхто не повинен побачити, їх легко захистити за допомогою сканера відбитків пальців. Зробити це можна двома способами:

  • На багатьох пристроях за замовчуванням існують захищені папки (особистий сейф), в які можна перенести фотографії та відео з галереї. Захистити їх можна як за допомогою пароля, так і за допомогою відбитка пальця.
  • Захистити особисті фотографії можна і через спеціальний додаток, наприклад, Keepsafe або будь-який інший, що підходить за функціоналом.

Особисті фотографії ховаються з галереї, тому їх не зможуть подивитися люди, які взяли в руки чужий телефон. Відкрити захищену папку може тільки власник, розблокувавши її за допомогою відбитка пальця.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button