Експерти розповіли, як врятувати смартфон що потонув

Треба прочитати

22,085Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Попадання води в смартфон – мабуть, найпопулярніша проблема сучасних користувачів. Хтось справно топить свої гаджети, а іноді достатньо просто крапель дощу, які невдало потрапили в роз’єм. Всупереч розхожій думці, врятувати втоплений гаджет все-таки можна, хоч і не завжди.


1. По-перше, смартфон потрібно оперативно вимкнути і просушити. На думку відразу ж приходять фен або пилосос, але це невірне рішення – гаряче повітря тільки розжене краплі води по кутках, а бонусом ще й перегріє електронні компоненти. Мікрохвильовка, обігрівач та інші прилади теж не підходять – можна відразу попрощатися зі смартфоном.

Попадання води в смартфон – не гарантійний випадок, тобто платити за ремонт доведеться своїми кровними

Тому просто розберіть смартфон, наскільки це можливо – витягніть з нього SIM, карту пам’яті, батарею, якщо вона знімна (хоча зараз це рідкість). І далі промокніть паперовою або тканинною серветкою всі елементи, до яких можна дотягнутися. Карти можна протерти ізопропіловим спиртом, щоб уникнути окислення контактів.

Redmi K20

2. По-друге, якщо немає можливості звернутися в сервіс (це було б ідеально), то занурює девайс в банку або пакет з рисом на 1-2 дня. Рис – прекрасний абсорбент і вбере в себе вологу. Якщо під рукою немає ніякого абсорбуючого матеріалу, то просто залиште смартфон в спокої на 2 дні – не збирайте, не вмикайте і не заряджайте. Є шанс, що він просохне і його можна буде хоча б включити, щоб зробити бекап.

3. Якщо вам пощастило і пристрій запрацював через пару днів, ми рекомендуємо зробити резервну копію всіх наявних на ньому даних – швидше за все, довго смартфон не протягне. І краще все-таки віднести його в сервісний центр, де девайс розберуть і професійно просушать всі компоненти.

І пам’ятайте, що утоплення смартфона – не гарантійний випадок, як і потрапляння всередину піску. Схитрувати не вдасться – виробники передбачили спеціальні мітки, які точно скажуть, чи був у гаджета контакт з водою.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Останні новини

Експерти склали ТОП-5 найдоступніших на ринку України смартфонів з кращими характеристиками

В 2021 році якісні смартфони є навіть в початковому сегменті. Однак, найчастіше їх важко знайти через величезну кількість непотрібу....

Більше схожих статей