Три фрази по телефону, які можна почути тільки від шахраїв

Зараз на головній

Телефонні аферисти – це не жарти. Люди втрачають багато грошей, потрапляючи на вудку телефонних шахраїв, що використовують різні способи, щоб обманом виманювати кошти. Є три найбільш поширені фрази, за якими можна зрозуміти, що дзвонять аферисти.


Про особисті дані

Наприклад, по телефону вам повідомляють, що була здійснена спроба провести несанкціоновану операцію і для проведення перевірки необхідно підтвердити персональні дані.

Ні в якому разі нічого не підтверджуйте і тим більше не надавайте паспортні дані. Отримавши їх, аферисти можуть оформити на ваше ім’я кредит або зробити вас поручителем.

Паролі та логіни для входу в мобільний банк теж не слід повідомляти.

Завдяки їм зловмисник отримає повний доступ до засобів та послуг на вашій банківській картці. Не можна говорити код, який знаходиться на зворотному боці кредитки. Знаючи його, шахраї зможуть оплатити за ваш рахунок послуги або покупки в інтернеті, зробити переказ на іншу карту.

Справжнім співробітникам банку всі ці речі не потрібні, оскільки в системі необхідні дані відображаються.

Про різні коди

Наступна ситуація, яка може статися: псевдо співробітник каже, що по карті проходять якісь підозрілі операції, для їх підтвердження або скасування необхідно продиктувати код, отриманий з СМС-повідомлення.

Це означає, що у шахрая є номер вашої картки і він намагається провести якусь операцію, пов’язану зі зняттям коштів.

Якщо ви відмовляєтеся говорити код, аферисти використовують інший спосіб: переводять вас на голосове інтерактивне меню, потім просять ввести код на смартфоні, тим самим імітуючи безпеку.

В такому випадку необхідно перервати розмову і передзвонити на гарячу лінію банку, щоб повідомити про махінації. Співробітникам call-центру банку не потрібен такий код, їм достатньо дізнатися, що клієнт не підтверджує операцію.

Про необхідність передзвонити

телефон аферист

Бувають випадки, коли людина, яка дзвонила інформує про блокування картки. Для того щоб її розблокувати, просить терміново передзвонити іншому співробітнику за вказаним номером телефону. Коли людина передзвонює на цей номер, з ним довго розмовляють (дізнаються подробиці, через що могла виникнути така ситуація).

Через деякий час говорять, що просто сталася технічна помилка, просять вибачення і припиняють розмову.

Шахрайська схема полягає в тому, що поки йде розмова, у жертви з рахунку мобільного телефону знімається досить велика сума грошей. Ні в якому разі не слід передзвонювати на невідомі номери.

Блокування картки відбувається в основному на особисте прохання клієнта, відповідно, розблокувати її він може, зателефонувавши за офіційним номером телефону банку або звернувшись до відділення.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,078Фанитак
497Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Дорогий iPhone рекордно подешевшав в Україні

Вартість iPhone 12 Pro знизилася до 28 тисяч гривень. Про це свідчать дані аналітичного ресурсу Hotline.ua. Згідно каталог, стартовий iPhone...

Більше схожих статей