Статті

На Android-смартфонах з’являється значок “ока”: що це означає?

Обговорення

У рядку стану смартфона може відображатися безліч іконок, які свідчать про роботу певних функцій або режимів. Там знаходиться значок мережі, індикатор заряду акумулятора, профіль звуку та інформація про повідомлення від конкретних додатків. Але також іноді користувачі задають питання: а що означає значок ока на Андроїд? За телефоном ведеться стеження? Дійсно, давайте розберемося, звідки взялася ця іконка і за що вона відповідає.


Що означає значок ока на Android?

Зазвичай із позначкою ока в рядку стану стикаються власники смартфонів від Samsung. Розробники подбали про зручність користувачів, тому на багатьох пристроях від відомого виробника присутня опція Smart Stay. Вона призначена для підтримки екрану в активному стані, коли людина використовує смартфон.

Наприклад, в налаштуваннях ви вказали, що при невикористанні телефону дисплей буде автоматично відключатися через 30 секунд. Але якщо ви читаєте книгу або дивіться відео, то подібний проміжок не підходить. І ось завдяки опції розумного екрану система буде відслідковувати, в якому становищі знаходиться смартфон.

Однак, як показує практика, значок ока зустрічається і на інших телефонах. Тоді він свідчить про включений режим збереження зору. Це можна помітити по незвичайній передачі кольору дисплея, коли всі зображення здаються трохи жовтуватими.

Як прибрати значок ока з телефону?

Якщо ви вирішили позбутися від іконки ока в рядку стану, то зробити це набагато простіше, ніж здається спочатку. Залежно від ситуації принцип дій трохи, але відрізняється. Саме тому ми підготували дві інструкції, перша з яких призначена для смартфонів Samsung:

  1. Відкриваємо налаштування.
  2. Переходимо в розділ «Додаткові функції».
  3. Натискаємо по рядку «Смарт-відключення».
  4. Біля пункту «Включено» переводимо повзунок вліво, щоб індикатор став неактивним.
  5. Зберігаємо зміни, звернувши настройки.

В інших випадках, коли значок ока не пов’язаний з режимом Smart Stay, рекомендуємо використовувати наступне керівництво:

  1. Заходимо в настройки смартфона.
  2. Переходимо в розділ «Екран» або «Дисплей».
  3. Відкриваємо вкладку «Режим читання» або «Захист зору». Вибір конкретного варіанту залежить від версії Android, а точніше від встановленої прошивки.
  4. Біля пункту, що відповідає за включення опції захисту зору, переводимо повзунок вліво.

До речі, відключити опцію захисту зору можна і через шторку повідомлень. Відкрийте її, а потім натисніть по відповідній іконці.

Якщо все зроблено правильно, то відразу ж після відключення опції зміниться перенесення кольорів екрану. А найголовніше – значок ока більше не буде відображатися в рядку стану.

Отже, ми докладно розглянули, що за око з’являється на Андроїд і як його прибрати. 

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Кто такие биткоин миллионеры и как стать одним из них?

В минуле

Xiaomi залишить напризволяще популярні моделі смартфонів

В майбутнє

Також буде цікаво