Що таке приватна стільникова мережа і чим вона краща Wi-Fi?

Треба прочитати

22,086Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Продовжимо розповідати про приватні стільникові мережі. Нагадаємо, що так називають мережі, які належать якійсь одній компанії. Ще їх називають непублічними (Non-public Network – NPN), тому що просто так купити SIM-карту, тобто стати абонентом такого оператора не вийде. Сьогодні ми поговоримо навіщо потрібні приватні стільникові мережі та чим вони краще за інші технології бездротового доступу.


Як і для будівництва звичайної мережі, початкові інвестиції для створення приватної мережі дуже значні. Вони куди більші, ніж для Wi-Fi або WiMAX мереж. Але для деяких великих виробництв створення своєї власної мережі стільникового зв’язку необхідно для успішного розвитку і функціонування організації. У підсумку, в далекій перспективі, це виявляється навіть вигідніше, ніж використання інших бездротових технологій.

Уявіть, наприклад, завантажений аеропорт коли потрібно забезпечити зв’язком сотню або навіть тисячу працівників, а також забезпечити обмін даними між усіма системами. Наприклад, доставку вантажу, реєстрацію пасажирів, систему безпеки і багато іншого. Wi-Fi або рації зможуть забезпечити лише частину з необхідних сервісів. Користуватися послугами оператора стільникового зв’язку також буває неможливо через занадто високе навантаження на їх вишки від звичайних пасажирів.

Використання приватної мережі в цьому випадку забезпечить всіх працівників і всі пристрої надійним зв’язком. Так і зробили, наприклад, в аеропорту Далласа, створивши там непублічну стільникову мережу стандарту LTE.

аеропорт
на фото аеропорт Бориспіль

Приватні стільникові мережі можуть створити ефективну мережу для працівників в місцях де багато людей і звичайні стільникові мережі сильно завантажені.

Крім того, приватні стільникові мережі пропонують куди більш високі стандарти безпеки, ніж ті ж мережі Wi-Fi. Питання захисту інтелектуальної власності та внутрішньої інформації від корпоративного шпигунства зараз стоять особливо гостро з урахуванням розпочатих економічних воєн.

Іншою важливою перевагою приватних мереж є можливість гнучкого налаштування пріоритетів обслуговування і розмежування ресурсів між учасниками. Наприклад, на заводі пріоритет в швидкості та мінімальні затримки можуть бути виділені для роботизованого складального цеху, залишивши для офісних працівників мінімум ресурсів для дзвінків і малої швидкості передачі даних.

робот

У приватних мережах можна гнучко налаштовувати пріоритети для різних користувачів і розмежовувати ресурси в міру інтересів компанії.

Крім того, приватні стільникові мережі пропонують більш широкий набір рішень для створення покриття як всередині будівель, так і на великих просторах. Компанія сама може вибирати які стільникові вишки і де встановлювати. Наприклад, створити необхідне покриття на площі в десятки, сотні або навіть тисячі квадратних кілометрів для роботи сільськогосподарської техніки за допомогою Wi-Fi вийде значно дорожче. А стільникові вишки можуть забезпечувати покриття на десятки кілометрів навколо себе.

Звичайно ж, приватні стільникові мережі підходять лише для великих підприємств. Але, з огляду на всі викладені вище переваги, все більше компаній дивляться в бік саме стільникового зв’язку як можливості модернізувати своє виробництво.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Останні новини

Названа причина резкого подорожания интернета в Украине

Интернет в нашей стране может резко подорожать, прогнозирует Александр Федиенко, глава комитета цифровой и смарт-инфраструктуры Верховной рады Украины. Какой...

Більше схожих статей