Ворог у кишені: як дізнатися, що у вашому телефоні хтось сидить

Треба прочитати

22,086Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Сучасний смартфон – це багатофункціональний пристрій. У ньому зберігається особиста інформація власника, тому телефон стає слабкою ланкою, коли мова заходить про безпеку. Розповідаємо, як розпізнати ознаки стеження за допомогою вашого телефону і як цього можна уникнути.


Функціонал смартфонів дає зловмисникам великі можливості для злому системи телефону і отримання доступу до особистих даних його власника. Після злому можна навіть не здогадуватися, що телефон став інструментом стеження. Але тим не менш існують ознаки, які можуть сигналізувати про злом пристрою і активність зловмисників.

Ознаки стороннього підключення до телефону

Раптове перезавантаження мобільного пристрою

Якщо ваш мобільний перезавантажується без очевидної причини, то цілком можливо, що хтось має віддалений доступ до телефону і може підключитися до нього без вашого відома.

Дивні звуки під час розмови

Сучасні телефони мережі мають хороший сигнал і стабільне з’єднання. Якщо під час розмови виникають клацаючі звуки або якісь лишні голоси, переривають вашу розмову – це ненормально.

Несподівані текстові повідомлення

Якщо ви отримуєте дивні текстові повідомлення, що містять безліч символів і числових послідовностей, то це може сигналізувати про наявність програм стеження на пристрої.

телефон пароль

Збільшена тривалість відключення

Як відомо, телефон при виключенні закриває всі активні програми і процеси. Якщо на вашому смартфоні працюють шпигунські програми, смартфону знадобиться більше часу для свого виключення.

Оскільки для установки шпигунських програм часто потрібен фізичний доступ до телефону, установка пароля на телефон істотно знижує ймовірність стороннього доступу до пристрою.

Також можна убезпечити свій телефон і особисту інформацію наступними діями:

  1. Перегляньте список додатків на предмет тих, які ви не знаєте. Якщо такі помічені, пошукайте про них інформацію в пошукових системах. Якщо додаток виглядає дивно – видаліть його.
  2. Відмовтеся від маніпуляцій з відкриття файлової системи смартфона (наприклад, jailbreak або root). В іншому випадку ви самостійно знімаєте захист з системи.
  3. Встановіть на смартфон антивірусну програму.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Останні новини

Киевстар разрешил “безлимитно” следить за другими абонентами

Начиная со следующей недели, Киевстар улучшит свою популярную услугу, которая позволяет вам следить за абонентами, за которых вы переживаете,...

Більше схожих статей