Стало відомо, навіщо українці залишають фіолетове світло на ніч

Зараз на головній

Останні кілька років українці стали турбуватися про походження фіолетового світла, що виходить з вікон багатьох багатоповерхівок, яке жителі залишають включеним навіть в нічний час. У мережі можна зустріти найрізноманітніші версії походження цього світла. Розповідаємо що він означає насправді.


Одне із найпоширеніших припущень, що зустрічаються на форумах, де люди задаються питанням про загадкове фіолетове світло у вікнах, є думка, що його використовують для вирощування канабіноїдних рослин. І, справді, рослини сімейства коноплевих, як і будь-які інші рослини, потребують світла, що випромінюється таким видом ламп. На практиці ж ця теорія не витримує ніякої критики.

По-перше, подібний «урожай» найчастіше намагаються приховати від чужих очей і не привертати зайву увагу до свого житла. По-друге, вирощування цього роду рослин вимагає підтримки певного мікроклімату в приміщенні, тому для цих цілей найчастіше пристосовують закриті приміщення, підвали або, на крайній випадок, шафи. Будь-якому маріхуановому «флористу» відомо, що від вирощування на вікнах при кімнатній температурі толку буде мало.

конопля

Друга теорія говорить, що таке світло для залучення уваги до вікон своїх квартир використовують «жриці кохання». Саме таким нехитрим способом, за однією з легенд, користувалися представниці цієї професії ще кілька століть тому.

У роки, коли про електрику ще не було ні найменшого уявлення, люди гуляли по вечірніх вулицях з олійними або гасовими ліхтарями в руках, освітлюючи собі шлях. А моряки, які повернулися з далекого плавання після рясного застілля часто любили прогулюватися вулицями в пошуках плотських утіх. Щоб не виникало плутанини, дівчата легкої поведінки стали фарбувати скло своїх ліхтарів буряковим соком, а чоловіки здалеку бачили, до кого можна «підкотити».

Так з’явилися цілі квартали, де зосереджувалися червоні ліхтарі. З тих пір вислів «квартал червоних ліхтарів» закріпився за подібними районами багатьох європейських країн, і до сьогоднішніх днів спеціальні вітрини, за якими ховаються напівоголені дівчата, підсвічуються яскравим неоновим світлом, віддаючи данину традиціям.

вулиця червоних ліхтарів

Не виключено, що і в нашій країні є ті, хто таким чином шукає клієнтів, але основна причина, по якій українці використовують фіолетове світло, криється зовсім в іншому.

Навіть дітям відомо, що для нормального росту всім рослинам необхідне сонячне світло. Коли його недостатньо, рослини стають ослабленими і можуть навіть загинути. Наслідки дефіциту сонячного світла можна спостерігати в густих лісах, де крони великих дерев затуляють собою сонце, в результаті молоді рослини внизу недоотримують сонячну енергію і флора стає млявою.

Сонячне світло несе в собі різні спектри випромінювання, які найбільше необхідні для росту рослин. Зокрема це UV-випромінювання та інфрачервоні промені. Ультрафіолетовий спектр випромінювання є одним з основних каталізаторів процесу фотосинтезу в клітинах рослин.

фіолетове світло рослини

Такі промені сприяють більш ранньому цвітінню. А так як сонячних днів у році в Україні не дуже багато, виробники придумали спосіб як компенсувати нестачу цього світла для рослин за допомогою таких ось фітоламп.

Фіолетові та червоні світлодіоди фітоламп випромінюють світло в необхідному для росту рослин спектрі 430 і 660 НМ, а ККД їх фотосинтетичної активності може досягати більше 50%, що вдвічі більше ніж у звичайних білих світлодіодів.

Крім цього, на відміну від білих люмінесцентних ламп, які повсюдно використовувалися дачниками в минулі часи, сучасні фітолампи економічніші, а також абсолютно безпечні.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,078Фанитак
497Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

У популярного смартфона Xiaomi масово горять системні плати

У китайських ЗМІ пишуть про те, що у смартфонів Xiaomi Mi 11 з'явилися серйозні проблеми. Несподівано виходять з ладу...

Більше схожих статей