Softnews

Експерти з’ясували, в чому небезпека вхідних німих дзвінків на телефон і як від них уберегтись

Для чого німі дзвінки надходять на мій номер телефону? Про це хотіли б знати багато абонентів. У самому факті події немає нічого безневинного. Часто такі дії здійснюються потенційними шахраями. І зовсім не з добрими намірами. Шахрай прагне дізнатися – дадуть йому відповідь чи ні. Більше його нічого не хвилює. Давайте розбиратися, які небезпеки приховують німі дзвінки.


Хто і навіщо здійснює німі дзвінки на телефон

Дзвінки, при яких той, хто дзвонить мовчить (інший варіант – абонент бачить пропущений виклик), робляться з певною метою. Так перевіряється контактність абонента. Тобто шахраю важливо зрозуміти: відповідатимуть чи ні. Дзвінок, на який відповіли, автоматично заноситься в базу як «придатний».

Здійснювати німі дзвінки можуть як живі люди, так і роботи. Мета завжди одна: визначити ступінь придатності для контактів. В наш час, коли в мережу зливаються бази телефонних номерів, інформація продається і купується, стати мішенню для німих дзвінків може кожен.

Той, хто телефонує має перед собою список з певних (припустимо, клієнти банку) абонентів, яких старанно обдзвонює. При більш складній задачі такого переліку немає. Зате є час і бажання перевірити потенційних жертв за допомогою німих дзвінків.

В ручному режимі це проблематично. Але якщо поставити собі за мету, то і цього можна досягти. Зате зловмисники матимуть свою закриту базу для провертання темних справ або нав’язування послуг.

телефон дзвінок

Чи є реальна небезпека

Дане явище потенційно небезпечне тим, що ніколи точно не відомо, з якою метою відбувається виклик. Як мінімум, той, хто телефонує перевіряє готовність клієнта до спілкування. Або вже готовий нав’язати якусь непотрібну послугу, змусити щось придбати.

Можливий варіант повного списання грошей з рахунку при спробі передзвонити на номер загадкового абонента. Як правило, перше спонукання у людини, яка раптом побачить пропущений виклик з незнайомого номера, одразу ж набрати і дізнатися мету дзвінка. І даремно. Так той, хто телефонує сам дозволяє атакувати себе.

На чорному ринку не складе труднощів придбати вкрадені бази даних номерів цілих організацій, операторів зв’язку. Щоб потім використовувати інформацію для корисливих цілей. Навіть якщо потерпілий громадянин зважиться поскаржитися, звернутися в поліцію із заявою про кібершахрайство, той факт, що він сам, добровільно, подзвонив, буде не на його користь.

Суд такі справи навіть не розглядає. Одна справа, коли людину змусили назвати номер карти, передати CVV-код, і інше – коли вона свідомо вступила в контакт зі злочинцями. Добровільно стала їхньою жертвою.

телефон дзвінок

Як захистити себе і близьких

На жаль, надійного методу захисту від «німих дзвінків» немає. Найчастіше жертвами стають люди похилого віку, довірливі громадяни.  Варто взяти собі за правило не реагувати на підозрілі виклики з номерів, яких немає в адресній книзі.

Краще не треба. Тим більше не варто передзвонювати, якщо виявлений пропущений виклик. Близькі, знайомі знайдуть спосіб зв’язатися. Відправлять СМС, повідомлення в соцмережах. Приховані номера ще більш небезпечні. Якщо ж все-таки зважилися відповісти, то будьте готові перервати дзвінок по своєму бажанню. Не давайте собою маніпулювати.

Загроза фішингу, шахрайства буде існувати ще довго. Спадкоємці Остапа Бендера не зупиняться перед прагненням хоч щось урвати, заробити на довірливих людях за допомогою німих дзвінків. І нам доведеться вчитися їм протистояти.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter



Новини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button