Softnews

Стало відомо, як дізнатися чи є на телефоні вірус

У наш час смартфон – це той самий комп’ютер, тільки користуємося ми ним набагато частіше. Його використовують в різних цілях, не тільки для дзвінків. Цей мобільний пристрій містить велику кількість даних, включаючи особисту конфіденційну інформацію. В основному вона цікавить хакерів, які застосовують будь-які способи, щоб дістати її.


Нижче розглянемо ознаки присутності вірусу в телефоні, основні його типи і поради щодо запобігання зараження.

Ознаки, що вказують на наявність вірусу в смартфоні:

 • На пристрої є додатки, які користувач не встановлював. Варто перевірити свій список додатків і упевнитися, що там немає незнайомих.
 • Постійні збої. Якщо це відбувається один раз, то можна не турбуватися, але якщо періодично, то слід насторожитися.
 • Батарея розряджається частіше, ніж зазвичай. Якщо користувач використовує смартфон, як і раніше, але ємність акумулятора витрачається більше, може бути ознакою ймовірного зараження.
 • Спливаючі вікна. Якщо постійно з’являються банери і спливаючі вікна, то теж варто насторожитися.
 • Зріс об’єм інтернет-трафіку. Телефон використовується як раніше, але об’єм трафіку чомусь виріс – може бути наслідком зараження, тому що віруси активно використовують трафік для передачі даних.

Заразитися телефон може різними способами і найпоширеніші з них: через додатки, вкладення в електронній пошті, при відвідуванні шкідливих сайтів.

Типи шкідливого програмного забезпечення:

Незалежно від того, який тип вірусу засів в телефоні, рівню його шкоди пристрою і безпеці даних, в будь-якому випадку “непроханих гостей” потрібно видаляти.

 1. Рекламне ПЗ. З’являються настирливі оголошення, при переході на які може бути завдано шкоди пристрою.
 2. Програма-вимагач. При зараженні блокуються файли, додатки і для розблокування вимагаються гроші. Навіть після сплати, не факт, що користувачеві дадуть потрібні ключі.
 3. Шпигунське ПЗ. Відстежуються і записуються дії користувача в шкідливих цілях. Можуть бути вкрадені конфіденційні дані (паролі, номери рахунків, фото і відео з камери).
 4. Трояни. Може приєднуватися до нормального додатку і потім втручатися в роботу пристрою.

 

Правила захисту від зараження вірусами:

 • Надійний антивірус. Потрібно встановити якісну антивірусну програму, регулярно оновлюватися.
 • Використовувати тільки схвалені програми. Потрібно завантажуватися тільки з перевірених майданчиків – Google Play і App Store.
 • Бути уважним до поштових повідомлень. Потрібно остерігатися поштових вкладень. Відкривати тільки від надійних джерел.
 • Остерігатися фішингових листів. Дані електронні листи часто маскуються під пошту від відомих компаній, де просять змінити конфіденційні дані (логіни, паролі та ін.)
 • Не переходьте по сумнівній рекламі.
 • Довіряйте своєму чуттю. Якщо у вас є якісь сумніви при виконанні певних дій в телефоні, то краще на час зупинитися і добре подумати.

Смартфони, звичайно, можуть заражатися вірусами, але відбувається це не так часто. Проте, завжди потрібно бути пильним. Також при найменшій підозрі можна завантажити який-небудь безкоштовний популярний антивірусний сканер і з його допомогою в короткий час перевірити пристрій.

Читай наші новини в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button