В мережі знайшли 9 тисяч підроблених версій Viber

Зараз на головній

Представники компанії Rakuten опублікували в мережі результати боротьби своєї служби безпеки з шахраями, які використовують месенджер Viber для обману людей. З початку року фахівці заблокували 9000 акаунтів, які застосовувалися в схемах злочинців.


Дана інформація з’явилася на офіційному сайті Viber. Відповідно до заяв представників служби онлайн-безпеки фірми, шахраї з початку 2021 року активізувалися і використовують месенджер для обману людей. За ці два місяці спеціалісти компанії заблокували 9416 шахрайських акаунтів, на які поскаржилися інші користувачі програми. Всі вони були оформлені на різні компанії, інтернет-магазини і банківські установи, видаючи себе за їх представництва. Всі ці профілі були перевірені службою безпеки Viber і заблоковані.

Згідно зібраної інформації, шахраї діяли через фальшиві профілі за різними схемами, проте найчастіше суть була одна. Злочинці представлялися співробітниками компаній, потім пропонували участь у конкурсах, отримання виграшів і інших програм. Потім жертва відправляла свої банківські дані, після чого шахраям залишалося тільки поцупити гроші з їхніх карток.

Адміністрація Viber попереджає – всі офіційні контакти компаній в месенджері відзначені блакитною галочкою. Щоб отримати цю позначку, компаніям доведеться пройти шлях ідентифікації – надати свої дані і підтвердити перевірку. Все це робиться фахівцями Rakuten вручну. Коли дані зійшлися, фірма отримує позначку офіційного представника в месенджері – таким профілям можна довіряти. Однак якщо з вами намагається зв’язатися «співробітник компанії» без галочки – варто тричі подумати, перш ніж виконувати його вимоги.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,077Фанитак
497Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Чому на фотографіях з космосу зовсім не видно зірок?

У сьогоднішній статті ми вирішили розібрати одне з найпоширеніших питань. Чому майже на всіх фотографіях зроблених з космосу не...

Більше схожих статей