Стало відомо, чому вибухають акумулятори смартфонів і як цього уникнути

Зараз на головній

Вибух батареї може бути небезпечний не тільки для самого смартфона, але і для його власника. Розбираємося, чому відбуваються такі ситуації і як їх не допускати.


Чому може вибухнути акумулятор мобільного телефону

Зазвичай при виготовленні і встановленні акумулятора смартфона дотримуються суворі заходи безпеки, які повинні запобігти вибуху батареї. Проте, в окремих випадках АКБ, в основному літієві, можуть спалахнути.

  • Основною причиною загоряння є пошкодження акумулятора. Наприклад, батарея мобільного телефону може бути зламана при падінні або при попаданні всередину нього вологи.
  • Не менш небезпечно заряджати смартфон за допомогою неоригінального або пошкодженого зарядного пристрою і використовувати ненадійні аксесуари для зарядки. Через це акумулятор може перегрітися, а в деяких випадках почати горіти.
  • Якщо акумулятор в вашому телефоні встановлений неправильно або має якісь дефекти, це також може призвести до вибуху.
  • Крім того, акумулятор може перегріватися через зовнішній вплив, наприклад, опинившись під гарячими сонячними променями під час зарядки. Якщо при цьому телефон перегріється, то він може спалахнути або вибухнути – але природно, це відбувається рідко і в основному з несправними батареями.

Як уникнути вибуху літієвих батарей

Якщо ви звернете увагу на кілька речей в щоденній роботі зі своїм смартфоном, то зможете зменшити ймовірність того, що його батарея загориться або вибухне.

  • Не залишайте телефон без нагляду під час зарядки. Також в процесі поповнення заряду варто уникати серйозних навантажень – не запускати на телефоні ігри та інші важкі додатки.
  • Не кладіть телефон під пекучі промені сонця або поруч з джерелами тепла. Крім цього, варто уникати попадання води всередину корпусу, якщо смартфон не володіє водозахистом.
  • Для зарядки телефону використовуйте тільки оригінальні або сертифіковані виробниками пристрої.
  • Перевіряйте свій смартфон після падінь і інших механічних пошкоджень, і якщо підозрюєте, що акумулятор «потрапив під удар», негайно звертайтеся в сервісну службу для його заміни.
  • Якщо телефон стає дуже гарячим при зарядці або щоденному використанні, вам також варто звернутися до експертів для перевірки батареї.
  • Якщо кришка смартфона здулася або стала відходити від кріплень, також покваптеся в сервіс для заміни акумулятора.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,085Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Названо 5 причин, чому багато пенсіонерів погоджуються на невигідні пропозиції мобільних операторів

Ми часто чуємо від людей старшого віку, знайомих або родичів, що у них кудись пропадають гроші на телефоні, хоча...

Більше схожих статей