Через місяць багато українців будуть платити податок за “зайві квадратні метри”

Треба прочитати

22,085Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Податкова служба України попереджає, що через місяць вступає в силу закон про сплату податків за дороге житло. Це правило поширюється на квартири/будинки, загальна площа яких перевищує 60/120 квадратних метрів.


Дану інформацію можна подивитися на сайті Податкової служби України. Саме цей орган видав і затвердив статтю 266 Податкового кодексу, згідно з якою власники житла зобов’язані платити «податок на розкіш». Відповідно до закону, житло, розміри якого перевищують 60 квадратних метрів (квартира) і 120 метрів (будинок), підпадає під визначення «зайва площа», тому обкладається податком. За кожен «квадрат» понад вказане значення доведеться заплатити 70,8 гривні на рік, причому вважати доведеться не «зайві» метри, а загальний обсяг житла. Тобто, якщо у вас у володінні є будинок, площа якого дорівнює або перевищує 500 квадратних метрів, доведеться заплатити в бюджет країни 25 тисяч гривень.

Варто врахувати деякі обмеження, які також передбачені податком. Наприклад, в різних населених пунктах порогове значення для оплати податку може бути змінене місцевими органами влади. Наприклад, в деяких містах податок почне вилучатися не з 60 метрів, а з 70 – все залежить від рішення міського мера. Також платити потрібно не за поточний рік, а за попередній, тобто не дивлячись на те, що закон вступив в силу в 2021 році, оплачувати доведеться борги за 2020. Цікаво те, що подібний податок діє вже давно, однак раніше платили за квартири об’ємом в 80 квадратних метрів, та й ставка податку була куди меншою.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Останні новини

Названо кращі моделі смартфонів 2021 року з AMOLED екраном

AMOLED дисплеї вважаються кращими на ринку за рахунок того, що вони передають куди більш соковиту і контрастну картинку, ніж...

Більше схожих статей