Українців попередили про небезпеку безкоштовних VPN

Зараз на головній

VPN – відмінний спосіб приховати свою інтернет-активність від сторонніх. Але, оскільки ми направляємо весь трафік через сервер VPN, виникає резонне питання: чи може сама служба відстежувати активність своїх користувачів в інтернеті?


Якщо відповісти коротко, то так. Весь інтернет-трафік зашифрований і маршрутизируется через VPN-сервер, тому інтернет-активність залишається прихованою тільки від провайдерів, хакерів і громадськості. Але теоретично вона може контролюватися самим VPN, оскільки компанія повністю контролює сервер і може бачити весь ваш трафік.

Важливо знати, які дії в інтернеті доступні сервісу. Служба може відстежувати і реєструвати інформацію про підключення: вашу IP-адресу, IP-адресу веб-сайту, до якого ви підключаєтеся, час підключення і обсяг переданих даних. Ці дані досить загальні і зазвичай агреговані, так що вони мало що говорять про вас особисто.

VPN

Поглиблений моніторинг інтернет-активності може також включати ведення журналу використання і трафіку. Ці журнали зазвичай містять детальну інформацію про конкретних користувачів, а разом із загальною інформацією про підключення відслідковуються дані про конкретні завантажені файли, відвідані веб-сайти, місцях розташування, протоколи, час, умови пошуку і онлайн-поведінку користувача. Цей тип моніторингу зазвичай використовують безкоштовні VPN.

VPN бувають різні

Як відомо, безкоштовний сир буває тільки в мишоловці, і бізнес-модель таких сервісів це підтверджує, просто ви платите не грошима, а своїми даними.

Щоб заробляти гроші, безкоштовні VPN не тільки відстежують або реєструють вашу інтернет-активність, але і можуть продавати ваші дані рекламодавцям і третім особам. Деякі безкоштовні програми VPN настільки шкідливі, що можуть взяти під контроль ваш пристрій: отримати доступ до мультимедійних файлів, особистих повідомлень, номерів телефонів і всього, що зберігається в пам’яті пристрою. Виходить, краще взагалі уникати безкоштовних VPN. Але як тоді себе убезпечити?

Вихід є – шукайте VPN з суворою політикою відсутності журналу або без реєстрації. Деякі компанії навіть проводять незалежний аудит, щоб довести, що вони працюють чесно і не піддають дані клієнтів небезпеці. Також остерігайтеся сервісів без відсутності платних тарифних планів.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,077Фанитак
497Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Українцям розповіли про цілі коротких дзвінків з невідомих номерів

Здійснювати короткі дзвінки з невідомих номерів, коли виклик триває всього кілька секунд, а потім дзвінок скидається, можуть як шахраї,...

Більше схожих статей