Hardnews

Стало відомо, що роблять мобільні оператори, коли абонентів для станції стає забагато

Найпростіший варіант організації транспортного каналу - це побудувати проліт РРЛ за допомогою такої антени. Але для цього потрібна пряма видимість з іншою станцією інше

Обсяг інтернет-трафіку зростає щорічно на 25-30% по відношенню до попереднього року. І це відноситься не тільки до дротових, але і до стільникових мереж. Тому кожен з нас стикався з низькими швидкостями передачі даних, викликаними перевантаженням стільникової вишки. GSMinfo вирішило розібратися, які заходи вживають співробітники мобільного оператора в такій ситуації.


Найпростіший і очевидний спосіб – розширити ємність. У мережах 3G можна додати додатковий канал шириною 5 МГц, а в 4G включити мережу на іншій частоті або розширити наявний спектр наприклад з 10 до 15 МГц.

Але так можна зробити далеко не завжди. Частотний спектр зараз у всіх операторів зазвичай забитий під зав’язку. Постійно доводиться шукати баланс і передавати спектр від старіших мереж 2G і 3G більш сучасним – 4G. Тому, як правило, якщо у оператора є така можливість він задіє її при першій слушній нагоді, після чого цей шлях виявляється закритий.

Є й інший варіант збільшити ємність мережі. Якщо в якомусь районі міста або населеному пункті навантаження стрімко росте можна збільшити кількість станцій. Це одна з причин, чому базові станції з’являються як гриби після дощу. Цим вирішується не тільки питання поліпшення покриття, але і розширення доступного ресурсу для зростаючої армії мобільних пристроїв.

Розширення ємності – це довгий процес

Але обидва варіант розширення ємності вимагають багато грошей і часу. Виробники стільникового обладнання пропонують і інші способи хоча б тимчасово вирішити проблему високого завантаження станцій. Для цього існують різні функціонали, які є надбудовами для технологій 3G і 4G.

Що ж можна зробити? Наприклад, стільникові станції можуть передавати навантаження, тобто абонентів між сусідніми вежами. Так непомітно для них вони потрапляють з сильно завантаженої в менш завантажену станцію, що поліпшить швидкість передачі даних.

Один із способів знизити навантаження на стільникову станцію – передати обслуговування деяких смартфонів в сусідні вишки

Точно також можна передавати абонентів між частотами LTE, наприклад 1800 і 2600 МГц або навіть технологіями 3G і 4G. Дуже часто більш старі мережі третього покоління пропонують кращі швидкості ніж LTE.

Тому варіанти для вирішення проблеми з низькими швидкостями і високим навантаженням стільникових станцій є. Питання лише в бажанні і можливості стільникового оператора втілити це все в життя.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Глобальна версія MIUI 12.5 буде гіршою від китайської

В минуле

Тільки не джинси: стало відомо, де не можна носити смартфон

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle