Hardnews

Україну заполонили фальшиві гривні номіналом 100 та 500. Як відрізнити підробку?

гривні

Експерти повідомляють, що в Україні фіксується все більше випадків використання фальшивих купюр. Найчастіше підробками виявляються 500 і 100-гривневі банкноти, їх можна розпізнати, якщо знати певні критерії виявлення фальшивок.


Дану інформацію надала Олена Коробкова, директор Незалежної асоціації банків України. За її словами, шахраї, які підробляють гривню, активізувалися з початку 2021 року. Найчастіше фабрикації піддається купюра номіналом в 500 гривень, рідше – 100-гривнева банкнота. Злочинцям найлегше підробити старі купюри, тому варто звертати пильну увагу на «сотки» 2005 року, а також «п’ятисотки» 2006 року. Відрізнити їх від справжніх вкрай складно, проте можна розгледіти певні дефекти, які допоможуть розпізнати підробку. Найголовніший – на грошах не буде водяного знака. Також підроблена банкнота може відрізнятися за кольором, на її поверхні може бути відсутнім рельєфний шар, а фарба часто відшаровується і випирає так, що її можна промацати.

Згідно із зібраними відомостями, з мільйона підроблених купюр 15% припадає на 100, а 65% – на 500 гривень. При цьому Україна особливо не виділяється за кількістю підробок від європейських сусідів. В Європі на 1 мільйон євро припадає 27 шт. підроблених банкнот. В Україні цей показник трохи вище – 29 на мільйон, проте він не такий критичний. Як заявляє Коробкова, для того, щоб навчитися розпізнавати підроблені купюри, варто перейти на сайт НБУ і уважно вивчити розділ, присвячений цьому питанню. Також варто частіше розплачуватися за допомогою цифрових активів.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

У користувача «ПриватБанку» вкрали гроші з карти без підтверджень і СМС

В минуле

Монобанк залучає українців “пачками”: придумано новий спосіб

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle