Статті

Ваш смартфон з NFC може набагато більше: розкриті неочевидні можливості

NFC

Технологія NFC дозволяє не тільки оплачувати покупки за допомогою смартфона, але і дає доступ до інших корисних і цікавих можливостей. Розповідаємо про функції NFC на смартфоні, які невідомі багатьом користувачам.


Підключення до навушників і колонок

Деякі бездротові навушники і колонки підтримують технологію NFC для підключення до телефону. Користувачеві не потрібно чекати, поки обидва пристрої знайдуть один одного і з’єднаються – достатньо активувати NFC на смартфоні і піднести його до портативної колонки або навушників. Відбудеться сполучення, після чого дані з телефону почнуть передаватися на підключений пристрій.

Цей спосіб простіше сполучення по Bluetooth, але радіус дії NFC обмежений. Щоб колонка працювала стабільно, смартфон повинен перебувати в безпосередній близькості (до 10 см).

NFC

Запис дій на NFC-мітки

Смартфон з підтримкою NFC може активувати і зчитувати інформацію на NFC-мітки. Для цього необхідно придбати саму мітку і встановити спеціальний додаток, що дозволяє зробити запис. Знайти та завантажити відповідний додаток можна в Google Play. Різноманітність дій, які можна задати мітці, дозволяє значно спростити і покращити повсякденне життя користувача.

Запис пароля від Wi-Fi на мітку. Щоб кожен раз не диктувати своїм гостям пароль від Wi-Fi, можна задати цю дію мітці. Після цього будь-яка людина зможе просканувати NFC-чіп, просто піднісши до нього смартфон. Мобільний пристрій моментально считає дані на мітці, автоматично введе пароль і підключиться до мережі Wi-Fi.

Нічний / денний режим. Для мітки можна задати відразу кілька дій. Наприклад, до мітки можна прив’язати включення режиму польоту, відключення звуків, активацію будильника і т.д. Після цього залишається приклеїти NFC-чіп поруч з ліжком і перед сном використовувати його. Те ж саме стосується і ранкової рутини – за допомогою мітки можна автоматично включити звуки, відкрити потрібну програму, зменшити / збільшити яскравість і т.д.

Режим водіння. Можна задати мітці, наприклад, включення Bluetooth і GPS, а також збільшення гучності, і наклеїти її на будь-яке місце в машині. Так водій зможе автоматично переводити смартфон в режим “для водіння”. Тільки ось зворотні дії доведеться призначити для другої мітки, а потім сканувати її після закінчення поїздки.

NFC

Налаштування мітки для безконтактної оплати на телефоні без NFC. За допомогою мітки можна додати будь-якому телефону без NFC можливість оплачувати товари безконтактно. Для цього необхідно приклеїти NFC-чіп на телефон, а потім за допомогою іншого телефону, який підтримує технологію NFC, налаштувати мітку на безконтактну оплату. Для цього потрібно використовувати додаток для настройки NFC-чіпів. Тепер під час покупок досить піднести телефон з міткою до терміналу, і оплата пройде автоматично.

Швидкий доступ до додатку / відео / сторінки

На NFC-мітку можна нанести будь-яке посилання. Якщо телефон просканує мітку, то відразу перейде по ній на відеоролик або додаток. Мітку можна використовувати як візитну картку, яку люди будуть сканувати і миттєво переходити, наприклад, на сторінку користувача в Instagram. Багато хто використовує NFC-мітки як рекламу своїх товарів або послуг, просто наклеюючи чіпи в громадських місцях.

NFC-чіп для домашніх вихованців

Щоб втрачений вихованець швидше повернувся додому, на його нашийник можна приклеїти NFC-мітку з інформацією про тварину і номером господаря. Знайшовший зможе просканувати мітку і повернути вихованця його власникові.

NFC-мітки дешеві, легко клеяться і доступні в необмежених кількостях. Тому для спрощення життя до них можна прив’язувати будь-які дії, які будуть моментально виконуватися після сканування.

Передача інформації між телефонами за допомогою NFC

Якщо обидва смартфона підтримують NFC і передача даних включена, власники можуть передавати інформацію, просто наблизивши телефони один до одного. Великі файли передати не вийде, але фотографії або контакти відправити можна. Звичайно, в 2021 році ця технологія неактуальна.

Проїзний в телефоні

Завдяки NFC можна не носити з собою транспортну карту – за допомогою програми її можна “внести” в телефон, щоб оплачувати проїзд мобільним пристроєм. Досить піднести смартфон до турнікету, і той відреагує так само, як і на транспортну карту.

Підсумки

NFC – технологія, яка відома і зручна завдяки безконтактним платежами. Як бачите, у цього модуля є інші додаткові функції. Відзначимо, що раніше наявність NFC в смартфонах була рідкістю, а тепер технологію використовують в доступних телефонах.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Найпотужніший смартфон Xiaomi з сервісами Google надійшов у продаж

В минуле

5 простих порад, які не дадуть підхопити вірус в інтернеті

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle