Статті

Чи можна вирахувати людину по телефону «з супутника» і як працює GPS

GPS

Багатьох людей цікавить запитання: “А як вирахувати телефон з супутника?” або “Чи можна побачити з супутника будь-якого абонента?” Це підштовхнуло нас на написання невеликої замітки про те, як працює GPS навігація, адже GPS зараз є в кожному смартфоні.


Загалом, ця система займається отриманням координат з супутника. Тобто супутник відправляє дані, ці дані «ловляться» приймачем пристрою і вже за допомогою математичних розрахунків пристрій обчислює точні координати абонента.

Як ви вже зрозуміли координати знає тільки ваш смартфон (пристрій). Супутник ж тільки передає дані. Тому з супутника вислідити розташування людини неможливо (опустимо всякі військові супутники, які займаються аналізом радіоефіру – про них інформація вкрай мізерна).

Тому всі сервіси, які пропонують вам знайти інформацію про людину за номером телефону є шахрайськими. З простої причини – технічно це неможливо.

До речі, за цим принципом працюють також автомобільні GPS трекери – недарма в них потрібно вставляти сімкарту, щоб пристрій передавав отримані координати з приймача.

Але як же вираховують по мобільному?

GPS тут взагалі ні до чого.

коронавірус Google Maps

Знайти пристрій можливо лише двома способами:

  • Якщо сам смартфон передасть координати (наприклад в обліковий запис Google, є опція пошуку смартфона або ж є програми для стеження за за дітьми;
  • За сигналом останнього підключення до антени мобільного зв’язку;

Інших способів, на жаль немає.

І вичислення на момент написання статті неможливо без запиту правоохоронних органів до стільникового оператора.

Звичайно існують різні радіобуї, які при катастрофах випромінюють сигнал і за допомогою з супутників йде визначення координат.

Але навіть в цих пристроях часто приймач приймає сигнал з супутника, а потім відправляє ці координати.

Чи потрібно відключати GPS?

Якщо він не потрібен, то відключайте. Якщо потрібен – включайте. Але це не через те, що по ньому «можна все вирахувати».

Використання GPS модуля постійно садить батарею і може витрачати мобільний трафік.

Але без GPS у вас не буде працювати навігатор, а також можливо сайти не будуть правильно визначати ваше місто (район – для великих міст), можуть не працює додатки таксі і доставки.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Телефоны Samsung. Частые ремонты зимой

В минуле

Xiaomi представила самий незвичайний смартфон: “ні вікон ні дверей”

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle