Статті

Як дізнатися, чи прослуховується ваш телефон?

Прослушка

Щорічно користувачі смартфонів скачують величезні обсяги інформації з інтернету, встановлюють сотні додатків і відвідують тисячі сайтів. В таких умовах нескладно нарватися на шкідливе ПЗ, яке активує прослушку на телефоні.


Але як дізнатися, чи прослуховується конкретний телефон?

Головні ознаки прослушки телефону

Перш ніж звертатися до спеціальних програм і інших професійних методів для визначення прослушки, необхідно звернути увагу на зовнішні ознаки. Часто прослуховуюче ПЗ видає себе такими особливостями.

прослушка

Перегрів і розряд

Телефон перегрівається, а також швидко розряджається, коли ним не користуються. Ці фактори можуть свідчити про те, що на смартфоні працює фонова програма, яка навантажує його і витрачає заряд батареї. Дізнатися, що саме розряджає батарею, можна в налаштуваннях телефону в розділі “Батарея”. Якщо енерговитратних додатків там немає, причина полягає або в несправності батареї, або в шкідливій фоновій програмі.

Смартфон живе своїм життям

Якщо телефон почав самостійно включатися, вимикатися, активувати додатки (особливо соціальні мережі і месенджери), причина може полягати у шкідливій програмі. Найчастіше вони не тільки прослуховують телефон, але і намагаються знайти і передати важливу інформацію про користувача (паролі, банківські дані, адреси, номери телефонів і т.д.).

Перешкоди під час розмови

Деякі звуки під час розмови по телефону (клацання, скрипи, хрипіння і т.д.) можуть свідчити про прослуховування. Через шкідливе ПЗ з’єднання з абонентом може здійснюватися набагато довше, ніж зазвичай.

Витрата інтернет-трафіку

Якщо мобільний інтернет використовується в звичайному режимі, а трафік став витрачатися набагато швидше, причина може бути в сторонній програмі. Для передачі даних про користувача вона може використовувати інтернет-трафік.

Як дізнатися, чи прослуховується смартфон?

Зовнішні ознаки, які можуть вказувати на прослушку, далеко не завжди є гарантією. Найчастіше їх можна пояснити несправністю телефону або акумулятора, а також неполадками в роботі мобільного оператора. Щоб дізнатися про прослуховування напевно, необхідно скористатися одним з наступних методів.

Введення спеціальних кодів

Щоб дізнатися, чи прослуховується телефон, необхідно ввести на телефоні наступні коди (працюю далеко не на всіх пристроях):

Інформація про наявність прослушки: зірочка-21-решітка . Після введення необхідно натиснути “Виклик”. У вікні можна дізнатися, чи передається розмова комусь ще. Якщо висвітився напис «переадресовано», можливо , телефон прослуховується. Напис «не переадресовано” говорить про те, що прослуховування на мобільному пристрої немає.

Відключення прослушки: зірочка-решітка-002-решітка . Якщо телефон прослуховується, введення цього коду може деактивувати переадресацію.

Використання програм і додатків

Щоб знайти і видалити шкідливу програму, прослуховуючу телефон, необхідно скористатися спеціальними мобільними додатками. Варто вибирати тільки перевірені програми, так як маловідомі програми можуть і самі опинитися прослушками. Ми не несемо відповідальності за використання додатків, запропонованих нижче.

Anti Spy Mobile. Безкоштовний додаток, який можна завантажити в Google Play. Він блокує будь-які підозрілі програми, націлені на стеження за телефоном користувача.

EAGLE Security FREE. Також є в Google Play і перевіряє достовірність мобільних станцій, до яких підключається користувач. Подібна перевірка дозволяє захиститися від передачі розмов та SMS-повідомлень третім особам.

Darshak – програма, яка перевіряє шифрування зв’язку, ознаки прослушки і наявність підозрілої активності. Вона працює у фоновому режимі і перевіряє наявність прослушки під час розмов.

Android IMSI-Catcher Detector – визначає фальшиві базові станції, через які проходять дзвінки і відправлення повідомлень. Якщо вони є, програма повідомляє про це користувача.

Звернення до мобільного оператора

Якщо користувач не довіряє роботі програм і додатків, або ж вони не показують наявність прослушки, можна звернутися до мобільного оператора. Він перевірить лінію за допомогою професійного обладнання та визначить, чи передаються розмови і повідомлення третім особам.

Однак і в цьому методі є недоліки: оператор може не сприйняти всерйоз прохання абонента, і без належної перевірки повідомити, що телефон не прослуховується.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Антивірус Windows 10 не дає встановити Google Chrome

В минуле

Клієнти Ощадбанку не можуть розпоряджатися своїми грошима: проблеми в роботі

В майбутнє

Також буде цікаво