Статті

Головні причини не використовувати додатки для очищення смартфона

Смартфон горить

Редакція GSMinfo протестувала кілька додатків для очищення пам’яті смартфона і назвала їх головні мінуси. Серед них – надлишкові запити до різних функцій смартфона і інші ознаки “сталкерського” програмного забезпечення.


Додатки люблять рекламу

Основна проблема, виявлена ​​у всіх додатках для очищення пам’яті – це надмірна реклама. Можливість її відключення відноситься до “правилам хорошого тону” для додатків, однак це виявилося можливим тільки у 4% проаналізованих програм. Безумовно, велику кількість реклами можна пояснити безкоштовністю “клінерів” і тим, що розробникам потрібно монетизувати свій продукт. Однак в деяких випадках кількість і нав’язливість реклами переходять всі межі: наприклад, в таких додатках як Master Phone Cleaner, Junk Clean, Cache cleaner, All Cleaner – Memory Clean, Speed ​​Booster і Phone Master Cleaner: Cache clean & Speed ​​Booster.

Найчастіше зустрічається рекламна анімація на весь екран по завершенні процесу очищення пам’яті. Надлишкова реклама не тільки доставляє незручність користувачеві, але і потенційно загрожує випадковими кліками на рекламний банер, за яким може ховатися фішингова або шкідлива сторінки (так як розробники маловідомих додатків можуть бути не дуже розбірливі з рекламною інтеграцією).

Додатки люблять підслуховувати

Більше 50% проаналізованих програм “слухають” Wi-Fi мережу, в якій знаходиться смартфон, і отримують мережеві ідентифікатори інших підключених пристроїв. В процесі перехоплення трафіку передача цих даних будь-яким з додатків зафіксована не була, але все ж подібний доступ безумовно не може викликати довіри. У числі додатків, які поводяться таким чином: Cleaner Ultimate – Battery Saver booster & cleaner, Super Power Cleaner, Clear Cache & Speed ​​Up Phone і ряд інших.

Додатки люблять дозволи

Додаткам, які очищають оперативну пам’ять і оптимізує швидкодію, потрібен досить широкий спектр дозволів. Деякі досліджені додатки, проте, запитують підозріло багато дозволів. Навіщо, наприклад, клінеру доступ до мікрофона і запису аудіо (які вимагає Cleaner Ultimate – Battery Saver booster & cleaner)? Або доступ до камери, без якого не хочуть працювати Super Power Cleaner, Clear Cache & Speed ​​Up Phone і Ace Cleaner (причому останній додаток вельми популярне в маркеті)?

Деякі додатки додатково вимагають ще й доступ до геолокації (швидше за все, в рекламних цілях) – це, наприклад, Master Phone Cleaner Battery Saver & Speed ​​Booster і Phone Cleaner App 2020 року – Android Cache Cleaner. Ви впевнені, що хочете, щоб дані додатки знали, де ви знаходитесь?

Найбільш серйозну підозру викликали дві програми – Speed ​​Cleaner – Phone Booster & Battery Saver і Phone Cleaner – Clean Ram & Junk Cleaner & Booster. Ці додатки запитують повний пакет доступів, в тому числі – до контактів і управління дзвінками (що взагалі нетипово для додатків даного типу). Такі надлишкові доступи є ознаками “шпигунських програм” і можуть використовуватися зловмисниками як для крадіжки даних користувача, так і розсилки спаму з телефону жертви по контакту-листу.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

iPhone зможе впізнавати власника в масці після оновлення

В минуле

Експерт розповів, як дізнатися, що ваш Wi-Fi крадуть

В майбутнє

Також буде цікаво