Статті

Як уникнути вибуху акумулятора смартфона?

Смартфон горить

Новини про спалахи та вибухи мобільних телефонів регулярно з’являються в пресі та інтернеті. Причиною цього вкрай неприємного і небезпечного явища, як правило, стає літій-іонна батарея. Тому пересічним користувачам буде корисно дізнатися, чому вибухають акумулятори, чи можна уникнути цього явища і що робити, якщо смартфон все-таки загорівся.


Чому вибухають акумулятори

В цілому літій-іонні батареї мають репутацію надійного джерела живлення для мобільних гаджетів. Адже акумулятори такого типу відрізняються високою щільністю енергії, універсалізмом і простотою в експлуатації. Однак є у них і серйозний недолік.

Вся справа в тому, що під час різкого перепаду температур акумулятор смартфона може «роздутися», а в найсерйозніших випадках починає текти. В результаті батарейка починає швидко нагріватися, що в кінцевому підсумку спровокує вибух.

Акумулятор

Схожа проблема може виникнути при механічному пошкодженні акумулятора, банального старіння мобільного пристрою, а також через заводський брак.

Як уникнути вибуху

Застрахувати себе від покупки мобільного телефону з бракованою батарейкою не може ніхто. Зате запобігти вибуху або загорянню смартфона через сильне нагрівання батарейки або через старіння джерела живлення під силу не тільки фахівцям, але і звичайним користувачам.

Як це зробити? Немає нічого простішого. Потрібно просто постійно пам’ятати і виконувати всього шість правил безпечної експлуатації смартфонів:

  1. Найчастіше загоряння мобільних телефонів відбувається під час підзарядки мобільних девайсів за допомогою зарядних пристроїв невідомого походження. Тому експерти настійно рекомендують власникам девайсів використовувати для цих цілей або фірмову «зарядку», або один з блоків живлення, схвалених виробником.
  2. Ще однією розповсюдженою причиною вибухів акумуляторів є перегрів, викликаний впливом: прямих сонячних променів, великим навантаженням в процесі підзарядки і зовнішньої теплової енергії. Тому користувачам девайсів, які дійсно піклуються про свою безпеку, доведеться відмовитися від звички залишати свої телефони на Сонці і «ховати» смартфони під подушку під час сну.
  3. Фахівці настійно не рекомендують власникам телефонів запускати під час підзарядки мобільних пристроїв «важкі» ігри та програми, так як на акумулятор в цьому випадку чиниться подвійне навантаження. Використовувати смартфон за основним призначенням при цьому ніхто не забороняє. Але ось «зарядку» до гаджету під час ігрового процесу бажано підключати тільки тоді, коли акумулятор смартфона заряджений на сто відсотків.
  4. Будь-яке падіння мобільного телефону може призвести до механічного пошкодження батарейки, яка в найважчих випадках загориться і вибухне. Тому смартфон краще відкласти в сторону, якщо користувачі планують зайнятися спортом або якимись іншими активними діями.
  5. Мобільний телефон в задній кишені може в будь-який момент перетворитися на бомбу уповільненої дії, якщо його власник хоча б на мить забуде про дейвайс і вирішить сісти, щоб відпочити або розслабитися.
  6. Експлуатувати смартфон з «роздутим» акумулятором суворо забороняється, так як хімічні реакції, що відбуваються в цей момент в батареї, можуть спровокувати спалах і вибух.

Що робити, якщо акумулятор вибухнув

На жаль, повністю виключити вибух батарейок у мобільних гаджетів неможливо. Тому при загорянні смартфона експерти рекомендують миттєво відключити телефон від зарядного пристрою, не торкаючись до корпусу самого девайса (висмикнути блок живлення з розетки або повністю знеструмити приміщення), а потім накрити телефон щільним вогнестійким матеріалом або кинути його в воду.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Чому не варто купувати смартфон на системі MIUI: мінуси даної ОС

В минуле

Термінал «ПриватБанку» позбавив жінку 500 гривень

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle